Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha

Učebnice/Odborná literatura

Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha

Hodnocení: 1x
  • 4

Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha - Martin Vrabec. Kniha se věnuje jednomu z předních filosofů německého idealismu J. G. Fichtovi (1762-1814), zejména jeho stěžejnímu spisu Základ všeho vědosloví a na něj navazujícímu Nárysu vědosloví vlastního. Hlavním úkolem tohoto prvního a historicky nejvlivnějšího ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Fichtovy pragmatické dě..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha koupíte i tady

Specifikace Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 130 Kč

Kniha se věnuje jednomu z předních filosofů německého idealismu J. G. Fichtovi (1762-1814), zejména jeho stěžejnímu spisu Základ všeho vědosloví a na něj navazujícímu Nárysu vědosloví vlastního. Hlav ... a dál?

Produkt Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha

Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha - parametry

Název produktu: Martin Vrabec: Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 35 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha - Martin Vrabec. Kniha se věnuje jednomu z předních filosofů německého idealismu J. G. Fichtovi (1762-1814), zejména jeho stěžejnímu spisu Základ všeho vědosloví a na něj navazujícímu Nárysu vědosloví vlastního. Hlavním úkolem tohoto prvního a historicky nejvlivnějšího podání vědosloví bylo ukázat, jakým způsobem vzniká naše běžné a každodenní porozumění světu i nám samým. Takovýto výklad mají podat tzv. "pragmatické dějiny lidského ducha", v nichž se Fichte snaží zrekonstruovat transcendentální - nikoli ovšem fakticky časový - vývoj naší mysli od prvotního stavu cítění až k naší běžné představě o samostatně existujících věcech a o nás samých jako svobodně jednajících a poznávajících bytostech. Prostřednictvím tohoto filosofického postupu Fichte geneticky odvozuje a zdůvodňuje jednotlivé základní podoby naší zkušenosti a rovněž všechny její apriorní složky, kterými jsou např. prostor, čas, substancialita či kauzalita. Ukazuje se přitom, že všechny tyto základní struktury našeho vědomí a sebevědomí jsou vposled vytvářeny obrazotvorností, a Fichte tak mj. podává jednu z jejích nejhlubších a nejinspirativnějších analýz v dějinách evropské filosofie. Fichtovy pragmatické dějiny lidského ducha - Martin Vrabec od nakladatelství Togga v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.