Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martin Stejskal: Stella alchimica

Knihy naučná literatura

Martin Stejskal: Stella alchimica

Hodnocení: 1x
  • 4

Stella alchimica – Skrytý význam výzdoby letohrádku Hvězda podle podání starých hermetických autorů - Martin Stejskal. Strop v přízemí pražského letohrádku je dekorován bohatým figurálně-dekorativním štukem, který patří k nejcennějším renesančním pracím tohoto druhu v zaalpské Evropě. Autor v této knize navazuje na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.88964
skladem

Jaké má kniha
Stella alchimica
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Martin Stejskal: Stella alchimica koupíte i tady

Specifikace Martin Stejskal: Stella alchimica

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 154 Kč

Strop v přízemí pražského letohrádku je dekorován bohatým figurálně-dekorativním štukem, který patří k nejcennějším renesančním pracím tohoto druhu v zaalpské Evropě. Autor v této knize navazuje na své předešlé studie věnované Hvězdě, v níž stavbu charakterizoval jako „filosofický příbytek“. Zvláště se zaměřil na popis a výklad výzdoby v přízemních místnostech, v nichž nachází skrytý význam, a konfrontuje je s podáním starých alchymistických autorů. „Vstoupíte-li v letohrádku Hvězda rovnou do ústředního sálu v » ... a dál?

Produkt Martin Stejskal: Stella alchimica

Martin Stejskal: Stella alchimica - parametry

Název produktu: Martin Stejskal: Stella alchimica
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 154 Kč
Maximální cena: 209 Kč
Ušetríte až: 55 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Stella alchimica – Skrytý význam výzdoby letohrádku Hvězda podle podání starých hermetických autorů - Martin Stejskal. Strop v přízemí pražského letohrádku je dekorován bohatým figurálně-dekorativním štukem, který patří k nejcennějším renesančním pracím tohoto druhu v zaalpské Evropě. Autor v této knize navazuje na své předešlé studie věnované Hvězdě, v níž stavbu charakterizoval jako „filosofický příbytek“. Zvláště se zaměřil na popis a výklad výzdoby v přízemních místnostech, v nichž nachází skrytý význam, a konfrontuje je s podáním starých alchymistických autorů. „Vstoupíte-li v letohrádku Hvězda rovnou do ústředního sálu v přízemí, přejděte od vchodu přímo na druhou stranu, tam, kde je na stěně proti vám medailon s královským synem Antiochem, nešťastně zamilovaným do své nevlastní matky Stratoniké. Pohlédnete-li nad něho, spatříte drobný motiv, na kterém plovoucí Tritón se zavinutým ocasem ukazuje na něm sedícímu mladíkovi otevřenou skříňku, ve které je umístěn tajemný předmět, podle všeho ježovka. Vězte, že jste v tom malém nepodstatném detailu právě odhalili hermetické arkánum Hvězdy...“ Stella alchimica – Skrytý význam výzdoby letohrádku Hvězda podle podání starých hermetických autorů - Martin Stejskal od nakladatelství Malvern v kategorii | | Architektura | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.