Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Martin David Brown: Jak se jedná s demokraty

Knihy naučná literatura

Martin David Brown: Jak se jedná s demokraty cena od 0 Kč

Martin David Brown: Jak se jedná s demokraty

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Britský pohled na exilovou Československou vládu pod vedením Edvarda Beneše v letech 1939-1945, oproštěný od mýtů vzniklých během studené války. Studie vychází z rekonstrukce událostí bez jakýchkoliv předsudků, s pochopením pro soudobé zájmy obou stran. Sleduje Benešovy snahy o zrušení Mnichova, kolize jeho požadavků ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Martin David Brown: Jak se jedná s demokraty - parametry

Název produktu: Martin David Brown: Jak se jedná s demokraty
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Britský pohled na exilovou Československou vládu pod vedením Edvarda Beneše v letech 1939-1945, oproštěný od mýtů vzniklých během studené války. Studie vychází z rekonstrukce událostí bez jakýchkoliv předsudků, s pochopením pro soudobé zájmy obou stran. Sleduje Benešovy snahy o zrušení Mnichova, kolize jeho požadavků se zájmy Poláků, kteří pro britskou administrativu představovali důležitějšího spojence, nebo jeho rozpory s antifašistickým sudetským exilem. Důraz je v knize kladen na zcela zásadní událost - úspěšný atentát na Reinharda Heydricha, a z toho vyplývající mezinárodní postavení a prestiž našeho domácího odboje a nakonec i celé exilové vlády před a po tomto atentátu... Jak se jedná s demokraty - Martin David Brown od authora Martin David Brown a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Pohled na exilovou československou vládu pod vedením Edvarda Beneše z britské strany oproštěný od mýtů vzniklých během studené války vychází z rekonstrukce událostí bez předsudků, s pochopením pro soudobé zájmy obou stran. Sleduje například Benešovy třenice o zrušení Mnichova, kolize jeho požadavků se zájmy Poláků a antifašistického sudetského exilu, prestiž našeho domácího odboje do a po atentátu na Heydricha. Mimořádně pozoruhodná je kapitola odsunu ze Sudet (Britové na Benešovy plány po Lidicích nejen přistoupili, ale ještě je sami radikalizovali). Názorně je zde patrný i konec britské „skvělé izolace“ a jeho vliv na další dějiny dvacátého století. Brownova precizní studie je ojedinělým dílem současné historiografie, hluboce zasvěceným pohledem na naše moderní dějiny „zvenčí“.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.