Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Maro Publius Vergilius: Aeneis

Próza - beletrie

Maro Publius Vergilius: Aeneis

Hodnocení: 1x
  • 4

Aeneis - Publius Vergilius Maro . Nový překlad životního díla Publia Vergilia Marona (70– 19. př. n. l.), hrdinského eposu, který tvoří jeden z vrcholů římské literatury. Slavný básník v postavě bájného Aenea ztělesnil římský ideál osobní dokonalosti a epos líčící jeho dramatické osudy představuje základní mýtus o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89176
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Maro Publius Vergilius: Aeneis

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 440 Kč

Slavný básník v postavě bájného Aenea ztělesnil římský ideál osobní dokonalosti a epos líčící jeho dramatické osudy představuje základní mýtus o vzniku římského národa a říše. ... a dál?

Produkt Maro Publius Vergilius: Aeneis

Maro Publius Vergilius: Aeneis - parametry

Název produktu: Maro Publius Vergilius: Aeneis
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 440 Kč
Maximální cena: 523 Kč
Ušetríte až: 83 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Aeneis - Publius Vergilius Maro . Nový překlad životního díla Publia Vergilia Marona (70– 19. př. n. l.), hrdinského eposu, který tvoří jeden z vrcholů římské literatury. Slavný básník v postavě bájného Aenea ztělesnil římský ideál osobní dokonalosti a epos líčící jeho dramatické osudy představuje základní mýtus o vzniku římského národa a říše – v proslulé podsvětní scéně je prorokována římská budounost a velikost až do panování císaře Augusta. Příběh navazuje na děj Homérovy Iliady: po dobytí Tróje vynesl Aeneas z hořícího města na zádech svého otce Anchísa a zachránil i svého syna Askania. Jeho posláním je založit jinde novou Tróju. Po dramatickém putování Středozemím, jehož nejznámější epizodou je tragicky ukončený milostný vztah s kartáginskou královnou Didonou, dorazí do Itálie, podstoupí těžký boj s vládcem kmene Rutulů Turnem a sňatkem s Lavinií, dcerou krále Latinů, získá vládu nad Latiem, územím, na němž později vznikne Řím. Aeneis byla bohatým zdrojem inspirace pro nespočet výtvarných, hudebních i literárních děl od antiky až téměř do současnosti. Aeneis - Publius Vergilius Maro od nakladatelství v kategorii Poezie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Publius Vergilius Maro, Aeneis je hrdinský epos, jehož autorem je známý představitel latinské římské literatury Publius Vergilius Maro . Kniha byla napsána latinsky v letech 29-19 př.n.l. a několikrát byla přeložena do češtiny. Vypráví o putování dardanského hrdiny Aenea z Tróje, který se po strastiplné cestě dostal do Itálie, kde založil Řím. V prvních šesti zpěvech jsou popsány útrapy a bloudění po moři, zastavení v Kartágu a milostné vzplanutí ke královně Dido. Ve druhé půlce eposu jsou oslavovány Aeneovy hrdinské boje v Itálii a následuje volná návaznost na Homérovu Iliadu. Autor tu líčí Aenea jako muže a občana, jenž si je vědom svých povinností. Ve skladbě nalezneme poučení o slavné minulosti národa, o velikých zásluhách a takřka božském původu prvního muže ve státě - Augusta. Je zde zachyceno období jeho vlády a jeho činy jsou vylíčeny jako vrchol římské historie. Druh sortimentu : Kniha, Aeneis, Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.