Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií

Próza - beletrie

Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií

Hodnocení: 1x
  • 4

Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsiváise - Markéta Riebová. Je pro zprostředkování historické zkušenosti závažnější všeobjímající metafora celku či ironická glosa jednotlivosti? Má mít formu hotové básně, jejíž duchaplnost čtenář bezezbytku přijímá, nebo textových ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mezi metaforou a ironií
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií koupíte i tady

Specifikace Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 147 Kč

Je pro zprostředkování historické zkušenosti závažnější všeobjímající metafora celku či ironická glosa jednotlivosti? Má mít formu hotové básně, jejíž duchaplnost čtenář bezezbytku přijímá, nebo texto ... a dál?

Produkt Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií

Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií - parametry

Název produktu: Markéta Riebová: Mezi metaforou a ironií
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 147 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 92 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsiváise - Markéta Riebová. Je pro zprostředkování historické zkušenosti závažnější všeobjímající metafora celku či ironická glosa jednotlivosti? Má mít formu hotové básně, jejíž duchaplnost čtenář bezezbytku přijímá, nebo textových fragmentů, které má čtenář složit v celek vlastními silami? Mexická literatura 20. století toto aristotelovské téma rozehrála v mistrném provedení Octavia Paze a Carlose Monsiváise. Dvě nepřehlédnutelné osobnosti mexického intelektuálního života – básník a esejista Paz a novinář a autor literárních kronik Monsiváis – svým dílem i veřejným vystupováním významně ovlivnily hispanoamerickou kulturu a přinesly obecné podněty k interpretaci západního kritického myšlení a humanismu. Prostřednictvím analýzy literárního ztvárnění zlomového roku 1968, interpretace symbolů mexické kultury, rozboru zvolených žánrů i úvahy nad postavením spisovatele ve společnosti se tato komparativní studie vybraných textů obou autorů snaží českému čtenáři přiblížit mexickou společnost minulého století a zároveň jej upozornit na překvapivé přesahy směrem k chápání nedávné historie naší země. Mezi metaforou a ironií - Obraz mexické společnosti v díle Octavia Paze a Carlose Monsiváise - Markéta Riebová od nakladatelství v kategorii | Sociologie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.