Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Markéta Doležalová: Velehrad vás volá!

Knihy

Markéta Doležalová: Velehrad vás volá!

Hodnocení: 0x
  • 4

Velehrad vás volá! - Markéta Doležalová Po zařazení agendy lidských práv do Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě nikdo nepředpokládal, že právě toto bude jedním z podstatných impulzů k rozkladu sovětského impéria. Vzniklo Helsinské hnutí, opoziční aktivisté se sdružovali s cílem poukazovat ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.52757
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Velehrad vás volá!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Markéta Doležalová: Velehrad vás volá! koupíte i tady

Specifikace Markéta Doležalová: Velehrad vás volá!

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 301 Kč

Kniha - autor Markéta Doležalová, 408 stran, česky, Pevná bez přebalu lesklá. Po zařazení agendy lidských práv do Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě nikdo nepředpokládal, že právě toto bude jedním z podstatných impulzů k rozkladu sovětského impéria. Vzniklo Helsinské hnutí, opoziční aktivisté se sdružovali s cílem poukazovat na všechny případy, kdy komunistické vlády nedodržely, k čemu se v Helsinkách zavázaly. Katolická církev měla své vlastní „disidenty“ působící v podzemí. V 60. a » ... a dál?

Produkt Markéta Doležalová: Velehrad vás volá!

Markéta Doležalová: Velehrad vás volá! - parametry

Název produktu: Markéta Doležalová: Velehrad vás volá!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 301 Kč
Maximální cena: 390 Kč
Ušetríte až: 89 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Velehrad vás volá! - Markéta Doležalová Po zařazení agendy lidských práv do Závěrečného aktu Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě nikdo nepředpokládal, že právě toto bude jedním z podstatných impulzů k rozkladu sovětského impéria. Vzniklo Helsinské hnutí, opoziční aktivisté se sdružovali s cílem poukazovat na všechny případy, kdy komunistické vlády nedodržely, k čemu se v Helsinkách zavázaly. Katolická církev měla své vlastní „disidenty“ působící v podzemí. V 60. a 70. letech 20. století se Vatikán soustředil na diplomatická jednání o obsazení biskupských stolců ve státech sovětského bloku. Od podzemní církve zachovával odstup. To se však změnilo s nástupem papeže Jana Pavla II. V Československu se zlomovým bodem pro veřejné vystoupení mladých věřících za náboženskou svobodu stala poutní slavnost na Velehradě k uctění 1100. výročí úmrtí sv. Metoděje v roce 1985. Tato publikace přináší nejen vzpomínky na tak výjimečnou událost, ale též zasazuje dění v církvi do širších historických souvislostí. Prostřednictvím pohledu zahraničních historiků umožňuje rovněž srovnání s církevně-politickými poměry v tehdejší východní Evropě. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny jednotlivých států a národů od Ústav pro studium totalitních režimů naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.