Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Marjorie Celona: Chybějící díl

Próza - beletrie

Marjorie Celona: Chybějící díl

Hodnocení: 1x
  • 4

Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi organizace YMCA zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opuštěné děvčátko přehazují jako horký brambor, zažívá nezájem i týrání, přesto se Shannon nakonec podaří najít potřebnou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Chybějící díl
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marjorie Celona: Chybějící díl koupíte i tady

Specifikace Marjorie Celona: Chybějící díl

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 151 Kč

Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi místní YMCY zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opuštěné dě ... a dál?

Produkt Marjorie Celona: Chybějící díl

Marjorie Celona: Chybějící díl - parametry

Název produktu: Marjorie Celona: Chybějící díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 275 Kč
Ušetríte až: 124 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dojemný a syrový zároveň, takový je příběh Shannon, holčičky, již matka pouhých pár hodin po narození zanechala přede dveřmi organizace YMCA zavinutou jen do staré mikiny. Pěstounské rodiny si opuštěné děvčátko přehazují jako horký brambor, zažívá nezájem i týrání, přesto se Shannon nakonec podaří najít potřebnou stabilitu a lásku u svobodné matky Mirandy. S přibývajícím věkem ji ovšem čím dál tím víc trápí otázky: Kdo jsou moji praví rodiče? Proč mě opustili? Klíčem k odpovědi je srdceryvný příběh její mladičké matky Yuly, jejíž pohnutý osud se v knize umně prolíná s Shannoniným vlastním vyprávěním o nepříliš šťastném vyrůstání prodchnutém všudypřítomnou touhou po nalezení vlastní identity.Recenze knihy Příběh odloženého dítěte. Za tímto podtitulem se může schovávat cokoliv od Quasimoda po červenou knihovnu, říkala jsem si při prvním pohledu na obálku knihyChybějící díl. Hned po přečtení úvodní kapitoly mi ale bylo jasné, že zde nejde o ledajaké vyprávění z Pošty pro tebe.    Hned v úvodu mě totiž oslnil autorčin úžasný vypravěčský styl, který je živý a plný neokoukaných metafor a zároveň inteligentní a promyšlený tak, že ho oceníi literární „fajnšmekři“.  Už je mi jasné, proč byla Marjorie Celona za svoje dílo oceněna v tolika literárních soutěžích.        Kniha je psána jako osobní zpověď hlavní hrdinky Shannon, která je líčena tak sugestivně a otevřeně, že jsem místy měla pocit, jako bych jí seděla v hlavě a probírala se jejími myšlenkami. Je to zpověď syrová, bez příkras, prostě psaná tak jak to dítě – později už mladá žena – doopravdy cítí a prožívá. Myslím, že obzvlášť ženská část čtenářů se s hrdinkou dokáže od začátku velmi snadno ztotožnit a vcítit se do ní. Na většinu lidí působí Shannonjako „mrňavá mimoňka“, která je trochu hloupá a asociální, vy ale úplně cítíte, jak strašně strádá a jak moc potřebuje pomoc, nejraději byste ji sami hned objali a utěšili. Nikdo nemá ani ponětí, jak příšerně dokážu brečet. Řvu, dokud se nezačnu dusit, dokud nemusím lapat po  dechu. Když jsem doma sama, bulím tak hlasitě a silně, až z toho ječím. Schoulím se v rohu a cítím, jak se mi v prsou vzdouvají vlny bolesti. Pevně sevřu víčka, abych vypudila slzy, a tak pořád dokolečka, kdykoli se mi oči znovu naplní. Dělají to ostatní taky?         Román však není jen vyprávěním o Shannon, od začátku se její zpověď prolíná s osudem její mladičké matky Yuly a otce Harrisona.A i když to není nikde psáno, je i zamyšlením nad institutem pěstounství, nad možnostmi opuštěných dětí a celkově nad tím, co je nutné k tomu, abychom se někde cítili „doma“. Tato paralelní kompozice dodává knize na napínavosti a čtivosti, obzvlášť druhá část vyprávění vás zaručeně nenechá v klidu dospat. Co mladou Yulu dohnalo k takovému činu jako je opuštění novorozeněte, zda se rodiče s dcerou někdy setkají a zda Shannon najde konečně svůj „chybějící díl


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.