MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Knihy naučná literatura

Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788073633431

Udělej si ráj - Szczygieł Mariusz. Nová kniha autora bestselleru Gottland, který byl přeložen do deseti světových jazyků a získal řadu ocenění Kniha autora Mariusze Szczygiela Udělej si ráj vypráví o současném Česku. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.9697
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Udělej si ráj
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Čerstvá hodnocení Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

  • 3

Pískle83, 25. listopadu 2015

Knížka pro Poláky o Češích.Nebo i pro Čechy?Jistě je přínosné poznat,jak se nás dívají za hranicemi.Jen mi vadilo,že většina knihy se zabývala postojem Čechů k Bohu.Postoj k víře a náboženství to je podle mého názoru jeden z hlavních rozdílů mezi námi a Poláky.A na této knize je to vidět.


Specifikace Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 179 Kč

Kniha autora bestselleru Gottland, který byl přeložen do deseti světových jazyků a získal řadu ocenění. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o současném Česku. ... a dál?

Produkt Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj - parametry

Název produktu: Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 179 Kč
Maximální cena: 237 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Udělej si ráj - Szczygieł Mariusz. Nová kniha autora bestselleru Gottland, který byl přeložen do deseti světových jazyků a získal řadu ocenění Kniha autora Mariusze Szczygiela Udělej si ráj vypráví o současném Česku. Zatímco Gottland vyprávěl o naší historii v uplynulých sto letech, Udělej si ráj je knihou o současném Česku. Je to subjektivní záznam z autorových častých návštěv Česka v posledních deseti letech, vyprávění o tom, co Poláka-čechofila fascinuje na dnešní české společnosti a kultuře – „kultuře radosti smutku“. Vedle portrétů známých postav (Egon Bondy, Bohumil Hrabal, Karel Teige, Jan Saudek, Denis Verecký, Halina Pawlowská, David Černý a další) zajímají autora nejvíc Češi, kteří nevěří v Boha. „Jak se vám žije bez Boha?“ je v knize jako refrén nejčastěji pokládaná otázka, ať už přímo nebo skrytě. Ale dočteme se také, jak v Česku (ne)pohřbíváme své blízké, jak bez patosu a hrdinství přistupujeme k vlastní historii, že pro nás smích znamená často masku tragické bezradnosti anebo že kultura funguje v Česku do jisté míry jako antidepresivum. Svébytným proplétáním motivů vzniká vrstevnatý obraz o naší zemi a kultuře, jak ho vidí slavný polský reportér a spisovatel, který je dnes také u nás významnou osobností. Kniha patří v Polsku k pěti nejúspěšnějším z minulého roku, autorská práva na ni byla tři měsíce od vydání prodána do pěti zemí. Český překlad doplňuje soubor deseti fotografií významného českého fotografa Františka Dostála. Udělej si ráj - Szczygieł Mariusz od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Recenze Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

Pískle83, 25. listopadu 2015Knížka pro Poláky o Češích.Nebo i pro Čechy?Jistě je přínosné poznat,jak se nás dívají za hranicemi.Jen mi vadilo,že většina knihy se zabývala postojem Čechů k Bohu.Postoj k víře a náboženství to je podle mého názoru jeden z hlavních rozdílů mezi námi a Poláky.A na této knize je to vidět.

Zobrazit celou recenzi
Hodnocení:
  • 3
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Mariusz Szczygieł: Udělej si ráj

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.