Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury

Učebnice/Odborná literatura

Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Vizuální kultura se stala součástí každodenního života. Naše doba se vyznačuje nebývalým nárůstem kvantity a intenzity obrazů, které nás obklopují, atakují, přitahují ať prostřednictvím různých médií - ve formě výtvarného umění, fotografie, filmu, reklamy, televize, internetu, obrazů zprostředkovaných satelity, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Studia vizuální kultury
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury koupíte i tady

Specifikace Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 718 Kč

Vizuální kultura a vizuální studia vymezují nové pole pro studium kulturní konstrukce vizuálna nejen v umění, ale i v médiích a každodenním životě. Tento směr zkoumání současné kulturní produkce pojí ... a dál?

Produkt Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury

Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury - parametry

Název produktu: Marita Sturken, Lisa Cartwright: Studia vizuální kultury
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 718 Kč
Maximální cena: 965 Kč
Ušetríte až: 247 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Vizuální kultura se stala součástí každodenního života. Naše doba se vyznačuje nebývalým nárůstem kvantity a intenzity obrazů, které nás obklopují, atakují, přitahují ať prostřednictvím různých médií - ve formě výtvarného umění, fotografie, filmu, reklamy, televize, internetu, obrazů zprostředkovaných satelity, mobilními telefony či např. v podobě vědecké, právnické nebo lékařské "dokumentace". V tomto širokém záběru mezi "vysokou" a "nízkou" kulturou však nebyla "obrazům" dosud věnována dostatečná pozornost. Studia vizuální kultury pojímají média a obrazy v jejich komplexním vztahu a usilují o vytvoření nové disciplíny, která by překonávala tradiční úzké pojetí vizuální kultury. Zaměřují se na produkci, distribuci obrazů a sledují jejich "toky" ve vztahu ke kulturnímu, sociálnímu a politickému kontextu a historicky proměnlivým způsobům, jakým na "obrazy" nahlížíme, přikládáme jim významy a osvojujeme si je. Studia vizuální kultury mohou přispět k pochopení nejen věcí, které nás obklopují, ale i mocenských zájmů a naší vlastní identity v rámci společenství či globalizujícího se světa, jehož jsme součástí. Marita Sturken vyučuje studia vizuální kultury na New York University Steinhardt. Lisa Cartwright přednáší mediální komunikaci na University of California v San Diegu. Knihu vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s Centrem globálních studií, společným pracovištěm Filosofického ústavu AV ČR a Filosofické fakulty University Karlovy v Praze v roce 2009. Studia vizuální kultury - Marita Sturken, Lisa Cartwright. Vizuální kultura a vizuální studia vymezují nové pole pro studium kulturní konstrukce vizuálna nejen v umění, ale i v médiích a každodenním životě. Tento směr zkoumání současné kulturní produkce pojímá vizuální obraz jako ohnisko procesů, kterými je vytvářen význam v kulturním kontextu. Přestože vliv obrazů na život společnosti stále vzrůstá, dlouho se o nich uvažovalo téměř výlučně v rámci tradičně definovaných kategorií „umění“, „fotografie“, „film“ či „masová média“. Každá z nich má své specifické tvůrce a aktéry, své segmenty publika a svou rétoriku. Studia vizuální kultury pojímají média a obrazy v jejich komplexním vztahu a usilují o vytvoření nové disciplíny, která by překonávala tradiční úzké pojetí vizuální kultury. Marita Sturken vyučuje studia vizuální kultury na New York University Steinhardt. Lisa Cartwright přednáší mediální komunikaci na University of California v San Diegu. Studia vizuální kultury - Marita Sturken, Lisa Cartwright od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.