Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Marina Stepnova: Lazarovy ženy

Próza - beletrie

Marina Stepnova: Lazarovy ženy

Hodnocení: 1x
  • 4

Románová sága klenoucí se přes celé 20. století, ověnčená dvěma třetími místy v ruské Big Book PrizeAward 2012 a nominovaná mimojiné na The Russian Booker 2012 a The National Bestseller 2012. Lazar Lindt je člověk bez minulosti. Po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Lazarovy ženy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marina Stepnova: Lazarovy ženy koupíte i tady

Specifikace Marina Stepnova: Lazarovy ženy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 218 Kč

Lazar Lindt je člověk bez minulosti. Po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniá ... a dál?

Produkt Marina Stepnova: Lazarovy ženy

Marina Stepnova: Lazarovy ženy - parametry

Název produktu: Marina Stepnova: Lazarovy ženy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 218 Kč
Maximální cena: 332 Kč
Ušetríte až: 114 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Románová sága klenoucí se přes celé 20. století, ověnčená dvěma třetími místy v ruské Big Book PrizeAward 2012 a nominovaná mimojiné na The Russian Booker 2012 a The National Bestseller 2012. Lazar Lindt je člověk bez minulosti. Po skončení první světové války se zjevuje na prahu moskevské státní univerzity s touhou studovat, matematik Sergej Alexandrovič Čaldonov v něm však rozpozná geniální talent, nabídne mu místo přednášejícího a mladíka se ujímá. Tak začíná kariéra mimořádně úspěšného a prominentního vědce, který může mít všechno, na co si vzpomene... a zároveň je sám, neboť miluje manželku svého ochránce Čaldonova.   Marusja je Lazarova první a životní láska, pro ni je ovšem onen mladík synem, který se jí nikdy nenarodil. Teprve mnoho let po její smrti poznává mladičkou Galinu, jejímuž kouzlu propadne, protože mu Marjusu připomíná. Mladá dívka si mocného muže vezme ze strachu a po zbytek společného života ho nenávidí. Třetí Lazarovou ženou je vnučka Lidočka, talentovaná baletka, které se po smrti obou rodičů ujímá její babička Galina, přestože ji připomíná Lindta, jenž jí zkazil život... Ukázka z textu „Přestaň s tou hysterií, Borisi,“ poručila mu Galina Petrovna, která se odkudsi náhle zjevila ve dveřích. Přízračně bílá noční košile, župan s vetkanými mohutnými hedvábnými draky. „Chováš se jako baba.“  Tatínek zdvihl hlavu, Lidoččino pyžamo bylo na boku promočené od jeho slz.  „Nikdy jsi ji neměla ráda,“ řekl potichu. „Nikdy.“  Galina Petrovna pokrčila rameny a zmizela a potom zmizel i tatínek, rozpustil se v nehybném nočním vzduchu, jakmile se Lidočka otočila na druhý bok, neschopná víc odolávat přívětivému náporu snu, který na ni ze všech stran doléhal…  Ráno tam tatínek nebyl. Lidočka dlouho bloumala po neznámém bytě, pleskala bosýma nohama, dokud nenarazila na Galinu Petrovnu, stojící u okna ve žhavém tabákovém oblaku – maminka nikdy nekouřila. Tatínek kouřil, ale maminka ne.  „Kde je táta?“ zeptala se Lidočka zamračeně.  Galina Petrovna se otočila – cigareta v jejích prstech byla zvláštní. Dlouhá.  „Odjel,“ řekla.  „A máma?“  „Máma umřela.“  Lidočka se odmlčela a zkoušela si obléknout ten příšerný osud.  „Chci domů,“ řekla.  „Teď jsi doma tady.“  Nebyla to pravda – a obě dvě, Lidočka i Galina Petrovna, to dobře věděly. Ale neměly na vybranou.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.