Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti

Učebnice/Odborná literatura

Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti

Hodnocení: 1x
  • 4

Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti – Ekumenický příspěvek - Marie Mikulová Thulstrupov. Studie znalkyně a překladatelky spisů dánského myslitele pojednává především o jeho místě v dějinách křesťanské spirituality. Existuje řada komparativních prací, které sledují analogie a rozdíly mezi kodaňským myslitelem a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti koupíte i tady

Specifikace Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 130 Kč

Studie znalkyně a překladatelky spisů dánského myslitele pojednává především o jeho místě v dějinách křesťanské spirituality. Existuje řada komparativních prací, které sledují analogie a rozdíly mezi ... a dál?

Produkt Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti

Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti - parametry

Název produktu: Marie Mikulová Thulstrupov: Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 172 Kč
Ušetríte až: 42 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti – Ekumenický příspěvek - Marie Mikulová Thulstrupov. Studie znalkyně a překladatelky spisů dánského myslitele pojednává především o jeho místě v dějinách křesťanské spirituality. Existuje řada komparativních prací, které sledují analogie a rozdíly mezi kodaňským myslitelem a jinými filosofy, popřípadě dogmatickými teology. Tato kniha je průkopnickým pokusem o takové srovnání na půdě křesťanské zbožnosti. Všímá si proto styčných bodů mezi Kierkegaardovými náboženskými myšlenkami a spiritualitami významných epoch křesťanství, zejména prvotní církve, katolické mystiky a protestantského pietismu. Marie Mikulová Thulstrupová studovala v letech 1945–1946 protestantskou teologii ve Štrasburku a studia dokončila na evangelické teologické fakultě v Praze roku 1947. Téhož roku odjela na stipendijní pobyt do Dánska, aby se věnovala dílu Sørena Kierkegaarda. Spisy kodaňského myslitele od té doby stále studuje a překládá. V Dánsku se provdala za Nielse Thulstrupa, pozdějšího profesora etiky na teologické fakultě v Kodani. Spolu s ním působila nejen na této fakultě, ale i v Kierkegaardovské společnosti a v Academia Kierkegaardiana. Publikovala řadu prací jak o Kierkegaardovi, tak o křesťanské meditaci a mystice. V dánské státní církvi sloužila jako farářka. Její celoživotní sen překládat Kierkegaardovo dílo do češtiny se mohl z politických důvodů uskutečnit až po roce 1989. Kierkegaard a dějiny křesťanské zbožnosti – Ekumenický příspěvek - Marie Mikulová Thulstrupov od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.