Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ

Učebnice/Odborná literatura

Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ

Hodnocení: 1x
  • 4

Učební text předává řadu podnětů a materiálů k samostatné práci. Jsou zde propojeny aktivizační a kreativní metody s dostatečnou nabídkou poznatků z vědních disciplín soustředěných v učebním předmětu občanské výchovy. Za cenné lze považovat vedení žáků k práci s informacemi, které by měli umět ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ koupíte i tady

Specifikace Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 59 Kč

Učební text předává řadu podnětů a materiálů k samostatné práci. Jsou zde propojeny aktivizační a kreativní metody s dostatečnou nabídkou poznatků z vědních disciplín soustředěných v učebním předmětu občanské výchovy. Za cenné lze považovat vedení žáků k práci s informacemi, které by měli umět vyhledat v učebnici i v dostupné literatuře, spojit s vlastní zkušeností a vyvodit z ní závěry. Nabídka metod samostatné práce dává žákům pocit potřeby aktivní účasti na získávání aktuálních informací. Tím také i obhájit » ... a dál?

Produkt Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ

Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ - parametry

Název produktu: Marie Hrachovcová: Občanská výchova pro 8. ročník ZŠ
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 59 Kč
Maximální cena: 100 Kč
Ušetríte až: 41 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učební text předává řadu podnětů a materiálů k samostatné práci. Jsou zde propojeny aktivizační a kreativní metody s dostatečnou nabídkou poznatků z vědních disciplín soustředěných v učebním předmětu občanské výchovy. Za cenné lze považovat vedení žáků k práci s informacemi, které by měli umět vyhledat v učebnici i v dostupné literatuře, spojit s vlastní zkušeností a vyvodit z ní závěry. Nabídka metod samostatné práce dává žákům pocit potřeby aktivní účasti na získávání aktuálních informací. Tím také i obhájit svůj vlastní názor na otázky současného života naší společnosti a pochopení smyslu občanství v demokracii.

V učebnici je vysvětlena řada negativních společenských jevů z oblasti sociálně patologické (xenofobie, rasismus, šikana, agresivita, týrání a zneužívání dětí). Snaha propojit školní prostředí s problémovými situacemi každodenního života vedla k zařazení technik správného rozhodování při řešení konfliktních situací každodenního života – např. pozitivní posilování osobnosti žáka, nácviku asertivního jednání, způsobů obrany při setkání s agresivitou, odmítání drog a alkoholu.

Učebnice je koncipována tak, aby vyhovovala vyšším nárokům odpovídajících ročníků víceletých gymnázií a na druhé straně s ní mohli pracovat i žáci základní školy.

Učebnice byla zpracována na základě platných osnov občanské výchovy a je schopna poskytnout žákům na ZŠ dobrý základ nejen pro další studium na středních školách, ale vybavit je i poznatky, dovednostmi a postoji potřebnými v orientaci v běžném životě.

  • Obsah učebnice je včleněn do šesti kapitol:
  • Člověk jako osobnost
• Člověk a právo• Člověk a citový život• Člověk a občanský život• Umění rozhovoru – komunikace• Člověk a rodinný život

Rozsah: 192 stran

Formát: 210x297 mm, měkká vazba

Recenze učebnice:

předkládáme Vám z další řady učebnic občanské výchovy, tentokráte určenou pro 8. ročník základní školy a nižší ročníky víceletých gymnázií.

V knize najdete nejen nové zajímavé informace, ale i praktické rady, náměty k diskusím, zamyšlení nad aktuálními problémy, literární ukázky i odborný text, příklady ze života, návrhy projektů, hry, testy a mnoho dalšího, to vše doplněné řadou fotografií a obrázků.

Učebnice se Vám snaží pomoci objevit a pochopit Vaši osobnost, orientovat se ve Vašem citovém životě, získat praktické komunikační dovednosti. Poskytne Vám základní poučení o Vašich právech, ale i povinnostech a odpovědnosti, chce Vás připravit pro Váš občanský a rodinný život. Naučí Vás vyhledávat potřebné údaje v odborné literatuře, pracovat se slovníky a encyklopediemi, vyvozovat a formulovat vlastní závěry.

Nejde o klasickou učebnici, na jakou jste zvyklí z jiných vyučovacích předmětů. Jedná se o studijní materiál, jenž Vám pomůže nalézat odpovědi na nevyřčené otázky každodenního života. Nabídka je dosti pestrá, záleží na tom, co si na základě svých zájmů a potřeb vyberete. Učebnice občanské výchovy pro zákl


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.