Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Maria Teresa Guaitoli; Simone Rambaldi: Římané Poklady starobylých civilizací

Knihy osobnosti a fakta

Maria Teresa Guaitoli; Simone Rambaldi: Římané Poklady starobylých civilizací cena od 0 Kč

Maria Teresa Guaitoli; Simone Rambaldi: Římané Poklady starobylých civilizací

Hodnocení: 1x
  • 4

Dějiny starověkého Říma od neolitické zemědělské vesničky po "hlavní město světa" fascinují nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Za více než dvanáct set let své existence město, zbudované na principech nastolených legendárním otcem-zakladatelem Romulem, rozšiřovalo svůj vliv do všech oblastí tehdy ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Maria Teresa Guaitoli; Simone Rambaldi: Římané Poklady starobylých civilizací - parametry

Název produktu: Maria Teresa Guaitoli; Simone Rambaldi: Římané Poklady starobylých civilizací
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dějiny starověkého Říma od neolitické zemědělské vesničky po "hlavní město světa" fascinují nejen odborníky, ale i širokou veřejnost. Za více než dvanáct set let své existence město, zbudované na principech nastolených legendárním otcem-zakladatelem Romulem, rozšiřovalo svůj vliv do všech oblastí tehdy známého světa a postupně pohlcovalo jiné národy a tradice, myšlenky, techniky i náboženská přesvědčení. Navštívíme-li místa, kde vlivná římská civilizace zanechala svou stopu - nejen v samotné metropoli, ale i v zemích tak odlehlých jako Sýrie či současná Británie -, můžeme rekonstruovat její jedinečné dějiny a obdivovat se památkám odrážejícím ducha římské společnosti. Tato cesta k počátkům, doplněná bohatým obrazovým materiálem, nás seznámí s vývojem římského světa z historického, urbanistického, architektonického i uměleckého hlediska. Zabývá se znaky typickými pro jednotlivá období jeho pozoruhodného vývoje, od úplných počátků, přes krizi v 1. století př. n. l., jež následovala po velkých římských výbojích na Apeninský poloostrov, do Středomoří a na helénizovaný Východ , až po úpadek a pád impéria.

Text z pera erudované archeoložky, odbornice na antický Řím, doprovází bohatý ilustrační materiál zahrnující fotografie, náčrty a plány a obsahuje i závěry z nejnovějších vykopávek na Kapitolu, které mohou radikálně změnit současné názory na nejranější období římských dějin. To vše pomáhá osvětlit dynamiku mimořádného vývoje římského světa, v němž byly položeny základy mnoha hodnot, o něž se opíráme v současnosti. Římané - Poklady starobylých civilizací - Maria Teresa Guaitoli . Tato pozoruhodná publikace mapuje dosah a velkolepost římské civilizace a zachycuje některé z nejkrásnějších římských památek, které se dodnes dochovaly. Kniha podává podrobný výklad urbanistického rozmachu Říma, včetně jeho vlivu na architekturu a umění v provinciích, a v neposlední řadě popisuje události vedoucí k tomu, že se rolnická vesnička v Latiu proměnila v centrum starověkého světa a výrazně poznamenala další vývoj západní kultury. Římané - Poklady starobylých civilizací - Maria Teresa Guaitoli od nakladatelství EUROMEDIA GROUP, k.s. v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.