Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera

Knihy naučná literatura

Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera

Hodnocení: 1x
  • 3.5

O třech tvářích 20. století ve třech politických režimech vypráví autorka poutavě a věcně, kultivovaným jazykem, s obdivuhodnou vyrovnaností, s vědomím skutečných životních hodnot. Nikde nepodléhá sebelítosti, snaží se pochopit, omluvit, prominout. Vypráví ne proto, aby s někým zúčtovala, ale proto, aby jednou její ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89247

Jaké má kniha
Zajatkyní Stalina i Hit..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 300 Kč

Otřesná zpráva o osmi letech strávených ve vězeních. Kniha je příběhem ženy 20. století, která chtěla prožít život ve shodě se svým svědomím. Obě ideologie, komunismus i nacismus, poznala zevnitř a na vlastní kůži. Po zážitku krveprolití první světové války a tváří v tvář následným otřesným sociálním poměrům v Německu se stala komunistkou, přes prvotní nadšení si však uchovala kritickou mysl. To ji předurčilo k tragickému osudu v okamžiku, když se o deset let později uchýlila do moskevského exilu. Jejího manžela » ... a dál?

Produkt Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera

Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera - parametry

Název produktu: Margarete Buber-Neumann: Zajatkyní Stalina i Hitlera
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 300 Kč
Maximální cena: 300 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

O třech tvářích 20. století ve třech politických režimech vypráví autorka poutavě a věcně, kultivovaným jazykem, s obdivuhodnou vyrovnaností, s vědomím skutečných životních hodnot. Nikde nepodléhá sebelítosti, snaží se pochopit, omluvit, prominout. Vypráví ne proto, aby s někým zúčtovala, ale proto, aby jednou její děti a vnuci - a možná i my - věděli.

Autorka Opožděných vzpomínek se narodila v roce 1930 do asimilované židovské rodiny. Poklidný rodinný život, finanční zajištění a jako kulisa Praha, "nejkrásnější město na světě", se zdají být zárukou příštích předvídatelných desetiletí. Koncem třicátých let však dostávají politické události rychlý spád: první měsíce nacistické okupace znamenají pro Židy rostoucí diskriminaci, ztrátu majetku, ponižování a nejistotu. Následuje deportace do Terezína a posléze do Osvětimi. "Jedenáct mi bylo v Praze, dvanáct v Terezíně, třináct v Osvětimi, čtrnáct na pochodu smrti," shrnuje autorka svůj život lapidárně jednou větou. Podaří se jí přežít a v nepředstavitelně obtížných podmínkách tráví poslední měsíce války, nemocná, hladová, ničená hrůzou ze smrti.

Osvobození Evelinu zastihuje ve Východním Prusku, odkud je evakuována vojenským vlakem Rudé armády do SSSR. Ujme se jí vojenský lékař, který ji adoptuje. Nečeká ji však láskyplná rodina, nýbrž život vedle nefunkčního manželského páru, kterému má "vlastní" dcera dodat punc kýžené normální rodiny. Následují čtyři desetiletí života v Sovětském svazu, s novou identitou a starými vzpomínkami, které nikdo nechce slyšet. Se svým traumatem zůstává sama, musí se s ním vyrovnat, protože nic jiného nezbývá a budoucnost mnoho neslibuje. Jako rámec vyprávění tu slouží válkou zničený a posléze znovu budovaný Leningrad. Židovství je třeba utajovat, protože ve stalinském režimu je cejchem. Denní život určuje ideologie, bída vydávaná komunistickým režimem za blahobyt a všudypřítomný strach. Prožívá však velké soukromé štěstí s manželem a dětmi. Publikace: Zajatkyní Stalina i Hitlera - Svět v temnotě - Margarete Buber-Neumannová. Otřesná zpráva o osmi letech strávených ve vězeních.

Kniha je příběhem ženy 20. století, která chtěla prožít život ve

shodě se svým svědomím. Obě ideologie, komunismus i nacismus,

poznala zevnitř a na vlastní kůži. Po zážitku krveprolití první

světové války a tváří v tvář následným otřesným sociálním poměrům v

Německu se stala komunistkou, přes prvotní nadšení si však uchovala

kritickou mysl. To ji předurčilo k tragickému osudu v okamžiku,

když se o deset let později uchýlila do moskevského exilu. Jejího

manžela Heinze Neumanna, předního člena Komunistické strany

Německa, sovětští komunisté záhy uvěznili a poté zastřelili.

Margarete Buber-Neumannová byla rovněž zatčena a poslána do gulagu.

V roce 1940 ji Sověti vydali nacistickému Německu a až do jara 1945

byla vězněna v koncentračním táboře v Ravensbrücku. Publikace: Zajatkyní Stalina i Hitlera - Svět v temnotě - Margarete Buber-Neumannová. Otřesná zpráva o osmi letech strávených ve vězeních s


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.