Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Učebnice/Odborná literatura

Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Hodnocení: 1x
  • 4

Pohlaví a temperament u tří primitivních společností - Margaret Meadová. Tato práce je zkoumáním, jak tři primitivní společenství seskupují své sociální postoje podle temperamentu (tedy podle rysů připsaných každému pohlaví jako příslušně „maskulinních“ nebo „femininních“), aby nakonec vyústila v často citovaný ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností koupíte i tady

Specifikace Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 148 Kč

Tato práce je zkoumáním, jak tři primitivní společenství seskupují své sociální postoje podle temperamentu (tedy podle rysů připsaných každému pohlaví jako příslušně „maskulinních“ nebo „femininních“). ... a dál?

Produkt Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností

Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností - parametry

Název produktu: Margaret Mead: Pohlaví a temperament u tří primitivních společností
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 404 Kč
Ušetríte až: 256 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pohlaví a temperament u tří primitivních společností - Margaret Meadová. Tato práce je zkoumáním, jak tři primitivní společenství seskupují své sociální postoje podle temperamentu (tedy podle rysů připsaných každému pohlaví jako příslušně „maskulinních“ nebo „femininních“), aby nakonec vyústila v často citovaný ultrarelativistický závěr, že mnohé, ne-li všechny osobnostní rysy, ať už mužské, nebo ženské, jsou s pohlavím spojeny právě tak málo jako oděv, mravy nebo pokrývka hlavy. To je výsledek inspirující permutační matrice, již však pozdější etnologické bádaní nepotvrdilo. V obecnější rovině lze říci, že celé dílo o pohlaví a temperamentu „zkomplikovalo“ vztahy či – přesněji – tematizaci, studium vztahů kultury a biologie (nature versus nurture); podnítilo zájem o kulturní variabilitu, o variabilitu genderových rolí, jež při pohledu na celek rozmanitých kultur světa může znamenat, že sociální konstrukce a individuální odlišnosti jsou důležitější než obvyklé genetické rozdíly mezi pohlavími. Pohlaví a temperament u tří primitivních společností - Margaret Meadová od nakladatelství SLON v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Autor : Margaret Meadová, Dílem o pohlaví a temperamentu se uzavírá i vrcholí oceánský, „jihomořský“ cyklus, trilogie, jež z Meadové učinila jednou provždy nejen autoritativní antropologickou osobnost, nýbrž otevřela cestu i k mediální, veřejné dimenzi své autorky. Druh sortimentu : Kniha, Pohlaví a temperament u tří primitivních společností, Jazyk : Čeština, Počet stran : 356


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.