Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I

Knihy

Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I

Hodnocení: 1x
  • 4

Marcus Tullius Cicero (106 – 43 př. n. l.) je jednou z nejznámějších postav starořímských dějin. Byl to nejen významný státník a právník, ale i slavný řečník, ten nejslavnější, a známý spisovatel. Jeho rozsáhlé literární dílo obsahuje politické a soudní řeči, filozofické a rétorické spisy a bezpočet dopisů. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I koupíte i tady

Specifikace Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 211 Kč

Marcus Tullius Cicero (106 – 43 př. n. l.) je jednou z nejznámějších postav starořímských dějin. Byl to nejen významný státník a právník, ale i slavný řečník, ten nejslavnější, a známý spisovatel. Jeh ... a dál?

Produkt Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I

Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I - parametry

Název produktu: Marcus Tullius Cicero: Listy přátelům I
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 211 Kč
Maximální cena: 403 Kč
Ušetríte až: 192 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Marcus Tullius Cicero (106 – 43 př. n. l.) je jednou z nejznámějších postav starořímských dějin. Byl to nejen významný státník a právník, ale i slavný řečník, ten nejslavnější, a známý spisovatel. Jeho rozsáhlé literární dílo obsahuje politické a soudní řeči, filozofické a rétorické spisy a bezpočet dopisů. Ciceronovy dopisy mají dnes nedocenitelný historický význam, protože obsahují spoustu autentických informací, záznamů skutečnosti a údajů o soudobém životě. Mají mistrný styl, kterým byl jejich tvůrce proslulý a jimž udával tón literatuře své doby, ale zároveň si uchovaly živost dobové zprávy a tím jsou dodnes čtenářsky velmi přitažlivé. Z původního nesčíslného množství Coceronových dopisů se v úplnosti dochovalo 864 listů, které jsou rozděleny podle adresátů do 4 sbírek: Listy přátelům, Listy Attikovi, Listy bratru Quintovi a Listy M. Brutovi. Znalec a zasvěcený interpret Ciceronova díla, doc. PhDr. Václav Marek, Csc z filozofické fakulty Univerzity Karlovy, připravil pro Antickou knihovnu

dvousvazkový výbor nejvýznamnějších a nejzajímavějších dopisů, které uspořádal v časovém sledu jejich vzniku. První svazek obsahuje listy z let 68 – 50 a zachycuje etapu Ciceronova politického a literárního zrání. Překlad a poznámky Václav Marek Listy přátelům I - Marcus Tullius Cicero od authora Marcus Tullius Cicero a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Dopisy proslulého římského politika a řečníka, jejichž adresáty byli Ciceronovi přátelé a členové rodiny. První svazek obsahuje listy z let 68-50 př. Kr. a zachycuje období Ciceronova politického a literárního zrání. Počet stran: 565. Výborný stav.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.