Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu

Učebnice/Odborná literatura

Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Preklinické i klinické ošetření pacientů v kómatu s těžkým poškozením mozku dnes zahrnuje diferencované interdisciplinární terapeutické přístupy. V těchto oblastech bylo v posledních letech dosaženo značného pokroku, který vedl v první řadě k snížení mortality těchto pacientů. Nové formy rehabilitace, k nimž ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Rehabilitace pacientů v..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu koupíte i tady

Specifikace Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 202 Kč

Preklinické i klinické ošetření pacientů v kómatu s těžkým poškozením mozku dnes zahrnuje diferencované interdisciplinární terapeutické přístupy. V těchto oblastech bylo v posledních letech dosažen ... a dál?

Produkt Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu

Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu - parametry

Název produktu: Marcela Lippertová-Grünerová: Rehabilitace pacientů v kómatu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 202 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 88 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Preklinické i klinické ošetření pacientů v kómatu s těžkým poškozením mozku dnes zahrnuje diferencované interdisciplinární terapeutické přístupy. V těchto oblastech bylo v posledních letech dosaženo značného pokroku, který vedl v první řadě k snížení mortality těchto pacientů. Nové formy rehabilitace, k nimž patří hlavně různé koncepty terapeutické stimulace, již přinesly pozitivní zkušenosti. Multisenzoricky orientovaná stimulace tvoří dnes společně s profylaktickými formami terapie základ včasné neurorehabilitace se zaměřením na zlepšení vědomí a dosažení první schopnosti reakce a komunikace. V okamžiku dosažení zlepšeného vědomí a schopnosti komunikace je možné začít rozvíjet celé spektrum rehabilitační terapie. Obsah Úvodem 1. Kóma 1.1. Definice 1.2. Diagnóza 1.3. Prognóza 2. Přístrojová diagnostika 2.1. Elektroencefalografie 2.2. Evokované potenciály 2.3. Neuromonitorování 3. Vědomí 4. Neuroplasticita 4.1. Základy cerebrální reorganizace 4.2. Průběh procesu neuroplasticity 4.3. Neuroprotektivní působení rehabilitační terapie 5. Včasná neurorehabilitace pacientů po těžkém poškození mozku 5.1. Principy neurorehabilitace 5.2. Hlavní terapeutické postupy 6. Rehabilitace pacientů v kómatu 6.1. Zařazení do fázového modelu rehabilitace 6.2. Terapeutický tým 6.3. Péče o pacienty v kómatu 6.4. Základní formy terapie 6.5. Medikamentózní léčba 7. Stimulace pacienta v kómatu 7.1. První stimulační blok 7.2. Druhý stimulační blok 8. Výběr dalších terapeutických forem 8.1. Facioorální terapie 8.2. Muzikoterapie 8.3. Terapeutické cirkulární sádrování 9. Časté problémy a komplikace u komatózních pacientů 9.1. Následky dlouhodobé imobilizace 9.2. Spasticita 9.3. Kontraktury 9.4. Heterotopické osifikace 10. Vegetativní stav 10.1. Diagnóza a prognóza 10.2. Průběh remise 10.3. Správné polohování 10.4. První kroky mobilizace 10.5. Stoj Literatura Slovníček pojmů Zkratky Příloha - Klasifikační a skórovací systémy a testy Skóre k posouzení vědomí Glasgow Coma Scale - Glasgowská škála poruch vědomí Koma-Remissions-Skala - Škála remise komatózního stavu Brussels Coma Grades - Bruselská stupnice kómatu Skóre k posouzení výsledného stavu pacienta Glasgow Outcome Scale - Glasgowská výstupní škála Coma Outcome Score - Hodnocení komatózního stavu dle Jenneta Skóre k posouzení spasticity Ashworth Scale - Škála spasticity dle Ashwortha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.