Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Marc Chagall: Ma vie

Knihy naučná literatura

Marc Chagall: Ma vie

Hodnocení: 1x
  • 4

Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit… Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smutku… Autobiografická kniha Můj život je psána slovy básnickými v jejich nejprostší, čisté podobě. Muzikanti, chudinské ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ma vie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Marc Chagall: Ma vie koupíte i tady

Specifikace Marc Chagall: Ma vie

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 139 Kč

Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit… Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smut ... a dál?

Produkt Marc Chagall: Ma vie

Marc Chagall: Ma vie - parametry

Název produktu: Marc Chagall: Ma vie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 139 Kč
Maximální cena: 249 Kč
Ušetríte až: 110 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit… Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smutku… Autobiografická kniha Můj život je psána slovy básnickými v jejich nejprostší, čisté podobě. Muzikanti, chudinské figurky, židovští sousedé na střechách, krávy létající stejně jako vousatí rabíni, to všechno na jeho obrazech stoupá k nebesům. Jsou to andělští poslové, mířící vzhůru ze všech kontinentů. Před očima ožívají rázovité postavy malířových mladých let, dojemné vzpomínky na rodiče, abychom se s ním vypravili do Petrohradu a posléze do Paříže, plné nových malířů, od Picassa až po Modiglianiho, kam ho přivedla jeho největší touha: malovat. Touha být svůj a ukázat svůj svět. Chagall lačně hltá všechny pařížské dojmy a přetavuje je do obrazů. Mohl snad někdo tušit, že jednou ten chudý židovský chlapec z Vitebska vyzdobí strop pařížské Opery, provede oslňující vitráže katedrály v Métách a v Chichesteru, v kostele v Curychu, v New Yorku, že se za jeho účasti otevře Národní muzeum biblického poselství Marka Chagalla v Nizze? Ma vie je ovšem také velkou milostnou básní… jeho žena Bella jednou provždy vstoupí do jeho obrazů a neopustí je ani po své smrti… "Chagallova oslava života není sentimentální, je jakousi velkolepou oslavou stvoření. Obrazy mohou být hostinou barev a světel. Chagallovy rozkvetlé kytice, objímající se milenci, sluneční vozy, matky s dětmi, ale i ukřižovaní, utíkající a trpící o tom přinášejí svědectví. Malíř se nad stvořením zamýšlí jásavými barvami… Chagallova autobiografie není básnivou informací o jeho mládí, o začátcích jeho díla, ale je doslova klíčem k jeho poetice, která je nadčasová. Je klíčem k otevření zázračného světa, ale ne ráje, který byl nejen Chagallův, ale i těch, kdo milují jeho obrazy. " Z doslovu Václava Vokolka. (váz., 200str., 13x21cm)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.