Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita

Učebnice/Odborná literatura

Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita

Hodnocení: 1x
  • 4

Přehledová studie se zabývá problémem, nakolik jsou robustní teze Mancura Olsona z knihy "Vzestup a pád národů" (1982) reflektovány v současné společenskovědní literatuře, především z oblasti ekonomie, politické ekonomie, politologie a částečně i sociologie. První Olsonova teze se týká formování zájmových ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Vzestup a pád národů: e..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 284 Kč

Olson před čtenáře postavil základní dilema politiky - jaké politické instituce máme zvolit, chceme-li, aby vládnoucí elita prosazovala široké zájmy namísto úzkých? Prvním cílem bude co nejvíce zabrán ... a dál?

Produkt Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita

Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita - parametry

Název produktu: Mancur Olson: Vzestup a pád národů: ekonomický růst, stagflace a společenská rigidita
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 284 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 15 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Přehledová studie se zabývá problémem, nakolik jsou robustní teze Mancura Olsona z knihy "Vzestup a pád národů" (1982) reflektovány v současné společenskovědní literatuře, především z oblasti ekonomie, politické ekonomie, politologie a částečně i sociologie. První Olsonova teze se týká formování zájmových skupin -- údajně se rychleji formují malé skupiny, disponující selektivními podněty (např. vylučitelnými soukromými statky). S touto hypotézou je většina mikro-studií v souladu. Druhá teze se týká vlivu skupin na formování bohatství ve společnostech. Zde jsou ekonometrické studie rozporné a ekonomie postupuje směrem k preciznější specifikaci jejich vlivu. Dále s pomocí normativní konstituční ekonomie uvažuji o konstituční regulaci vlivu zájmových skupin. Argumentuji pro pluralitní model participace spjatý s konstitučním zákazem dotace jejich existence. Olson před čtenáře postavil základní dilema politiky - jaké politické instituce máme zvolit, chceme-li, aby vládnoucí elita prosazovala široké zájmy namísto úzkých? Prvním cílem bude co nejvíce zabránit "kořistnickým" motivům, aby se vůbec mohly vyskytnout. Dále bude nesmírně důležité politiku omezit pomocí pravidel, bránících politikům v konfiskačním zdanění. Peter J. Boettke Autor knihy Mancur Olson, Vydavatelstvo Liberální institut,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.