Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa

Učebnice/Odborná literatura

Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa

Hodnocení: 1x
  • 4

Nová kniha brněnského poradce Martina Landy Organizace účetních agend ve firmě (Management Press, brož., 162 str., doporučená cena 270 Kč) reaguje na změny, k nimž došlo v posledních pěti letech v oblasti podnikového účetnictví a které výrazně směřují na jedné straně k mezinárodní harmonizaci účetnictví a na straně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 187 Kč

Kniha určená zejména podnikatelům, manažerům firem, účetním pracovníkům a účetním ekonomickým poradcům charakterizuje moderní podnikový účetní systém, jeho hlavní prvky a vztahy mezi nimi, obsah účetn ... a dál?

Produkt Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa

Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa - parametry

Název produktu: Management Press Organizace účetních agend ve firmě - Martin Landa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 187 Kč
Maximální cena: 283 Kč
Ušetríte až: 96 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nová kniha brněnského poradce Martina Landy Organizace účetních agend ve firmě (Management Press, brož., 162 str., doporučená cena 270 Kč) reaguje na změny, k nimž došlo v posledních pěti letech v oblasti podnikového účetnictví a které výrazně směřují na jedné straně k mezinárodní harmonizaci účetnictví a na straně druhé k výrazné podpoře realizace podnikatelských činností. Spíše než na způsob zachycení jednotlivých typů obchodních operací, způsob jejich transformace do podoby účetních výkazů a způsob tvorby vnitřních ekonomických informací (ve vztahu k výkonům nebo útvarům) se zaměřuje na potřebu organizace a řízení podnikového účetnictví (ať již finančního nebo manažerského), což je oblast mimořádně významná pro efektivní fungování každého podniku. Vychází totiž z předpokladu, že má-li účetnictví správně, průkazně, kvalitně a zároveň i efektivně plnit své základní funkce (zejména funkci informační), je nezbytné zaměřit se nejen na využívání účetních (ekonomických) informací, ale i aktivně přistupovat k řízení procesu tvorby těchto informací. Kniha Organizace účetních agend ve firmě přináší shrnutí podstatných informací, nástrojů, postupů a praktických poznatků, které je nutno vzít v úvahu při projektování, resp. organizování podnikového účetnictví, takže je vhodnou metodickou pomůckou pro manažery, účetní pracovníky, auditory a účetní poradce, kteří k tomuto nelehkému úkolu přistupují. Téma organizace účetních agend autor rozděluje do tří částí. První dvě kapitoly se zabývají podnikovým účetnictvím jako určitým systémem (autor v nich vymezuje pojetí podnikového účetnictví a jeho organizace a charakterizuje účetní systém podniku z hlediska jeho prvků, účetních předpokladů, zásad a požadavků a organizačních a ekonomických vztahů v podniku). Navazující třetí, čtvrtá a pátá kapitola se zabývají problematikou řízení účetních agend (jednotlivých typů účetních činností), vybraných typů účetních procesů a metodikou jejich převedení do podoby účetní dokumentace. Jde vlastně o činnosti a procesy, které se nejvýznamněji podílejí na realizaci základních funkcí podnikového účetnictví. Poslední dvě kapitoly se zabývají tématy, která nejsou v účetně orientované odborné literatuře příliš frekventovaná, a to způsoby prezentace účetních informací (reportingem) – součástí knihy proto je soubor různých možností prezentace účetních informací a výklad praktických postupů při sestavování různých typů ekonomických zpráv – a postupy při renovaci účetního systému v závislosti na vývojové fázi podniku. Nová kniha M. Landy tak bezpochyby představuje systematický, přehledný a praktický „manuál“ pro vytvoření efektivní organizace účetních agend a procesů podnikatelských subjektů. Je určena podnikatelům, manažerům firem, účetním pracovníkům a účetním (ekonomickým) poradcům, tj. pracovníkům profesí, které zabezpečují řízení a výkon jednotlivých procesů v rámci podnikového účetnictví. Lze ji rovněž doporučit jako studijní text pro studenty vyšších odborných a vysokých škol eko


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.