Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa

Knihy

Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa

Hodnocení: 1x
  • 4

Svým založením a povahou své tvorby patří Jan Koblasa k typům umělců renesančního rozletu a barokní nátury. Ač sám sebe pokládá především za sochaře, je schopen vyjádřit svá sdělení stejně dobře malbou, kresbou, grafkou, literárně i scénografcky. Vede ho bohatá invence a vrozená výtvarná inteligence. Jeho dílo je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89382
skladem

Jaké má kniha
Jan Koblasa
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa koupíte i tady

Specifikace Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 446 Kč

Přítomná kniha - katalog - předkládá určitou část umělcovy grafky. Je zaměřena na tisky z hloubky, na grafcké listy provedené technikou suché jehly, leptem a leptem s akvatintou, a stává se tak prvním krokem ke zpracování jeho obsáhlé grafcké tvorby. ... a dál?

Produkt Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa

Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa - parametry

Název produktu: Mahulena Nešlehová: Jan Koblasa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 446 Kč
Maximální cena: 651 Kč
Ušetríte až: 205 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Svým založením a povahou své tvorby patří Jan Koblasa k typům umělců renesančního rozletu a barokní nátury. Ač sám sebe pokládá především za sochaře, je schopen vyjádřit svá sdělení stejně dobře malbou, kresbou, grafkou, literárně i scénografcky. Vede ho bohatá invence a vrozená výtvarná inteligence. Jeho dílo je mnohotvaré a mnohoznačné, od počátku zaměřené na základní téma: člověk a svět. Pojímá je jako velké Theatrum mundi, jednou pod zorným úhlem romantika, jindy s existenciálním a mytickým zaměřením, jindy s ironickou nadsázkou a živelnou smyslovostí, jindy naopak s meditativní hloubavostí a věcností. Nikdy však prvoplánově nebo jen z estetického hlediska. Vůdčí silou jeho umění je maximální soustředění a hluboký myšlenkový ponor. Ví, jak píše ke své práci, že "je zapotřebí najít tu pravou - zaříkací formuli - vzrušit hmotu natolik - až se rozzáří", a dále sděluje, "chci říci to, co je a jak to je - ne však popsat či vylíčit povrch / to viditelné - pokouším se říci to podstatnější - to, co

je ve vědomí - v nevědomí / jevů i věcí v mém vědomí a nevědomí o jevech a věcech - co je v počátku i konci / co jedno s druhým / jednotí a pojí?"(1) Šíři jeho myšlenkového a výrazového záběru, ve kterém se prolínají a mísí fgurativní prvky s abstraktními, odpovídá rozmanitost výtvarných postupů, metod a experimentací. Výjimkou v tomto ohledu není ani jeho grafcké umění. I jím se pokouší uchopit a vyjádřit mnohotvarost lidského života, jeho stavy a situace, a to buď přímo, nebo prostřednictvím metafor a podobenství. Publikace: Jan Koblasa. Grafika - hlubotisky - Mahulena Nešlehová. Přítomná kniha - katalog - předkládá určitou část umělcovy grafky.

Je zaměřena na tisky z hloubky, na grafcké listy provedené

technikou suché jehly, leptem a leptem s akvatintou, a stává se tak

prvním krokem ke zpracování jeho obsáhlé grafcké tvorby. Stranou

zatím zůstávají bohaté soubory dřevořezů, litografí, práce

vytvořené technikou sérigrafe a počítačová grafka, jakož i početné

cykly monotypů, jež mají svým podáním blízko k oblasti malby a

originalitou jednolistu se vymykají rozmnožovacím technikám

charakterizujícím grafku. Publikace: Jan Koblasa. Grafika - hlubotisky - Mahulena Nešlehová. Jan Koblasa has ranked among the leading figures of Czech and European art since the1960s. His sculptures have been integrated into many European cities. He is also acclaimed for his accomplishments in stage design, book illustrations, and graphic art. This title presents graphics that Koblasa created using various intaglio print techniques.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.