Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války

Učebnice/Odborná literatura

Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace představuje rozvojové aktivity probíhající uvnitř východního bloku a působení socialistických zemí ve světě, který se tehdy nazýval "třetím". Spolupráce východoevropských satelitů SSSR a rozvojového světa vykazuje podobnost s oficiálními politikami Sovětského svazu, který do značné míry určoval ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Rozvojová spolupráce vý..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války koupíte i tady

Specifikace Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 130 Kč

Publikace představuje rozvojové aktivity probíhající uvnitř východního bloku a působení socialistických zemí ve světě, který se tehdy nazýval „třetím“. Spolupráce východoevropských satelitů SSSR a roz ... a dál?

Produkt Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války

Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války - parametry

Název produktu: Magdaléna Leichtová, Linda Piknerová: Rozvojová spolupráce východního bloku v době studené války
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 188 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace představuje rozvojové aktivity probíhající uvnitř východního bloku a působení socialistických zemí ve světě, který se tehdy nazýval "třetím". Spolupráce východoevropských satelitů SSSR a rozvojového světa vykazuje podobnost s oficiálními politikami Sovětského svazu, který do značné míry určoval ideologické pozadí rozvojové pomoci. Rozvojová spolupráce se stala i nástrojem mocenského soupeření USA a SSSR v době studené války, obě strany se s ohledem na odlišná ideologická východiska, ale pod záštitou stejné morální povinnosti pomoci snažily různými způsoby prosadit v zemích "třetího světa". Vazby získané a navázané v období studené války mají výrazný vliv na rozvojovou spolupráci postsovětských a postkomunistických zemí až do současnosti.   Vydání knihy je podpořeno z Institucionální podpory na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace 2013 Katedry politologie a mezinárodních vztahů FF ZČU.    Magdaléna Leichtová působí na Katedře politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni jako odborná asistentka. Hlavními tématy jejího zájmu jsou Rusko, Sovětský svaz a teorie mezinárodních vztahů včetně teorií rozvoje. Pravidelně publikuje v České republice i zahraničí studie zejména k otázkám ruské zahraniční politiky, v roce 2010 vydala k tomuto tématu knihu Pod maskou medvěda. Linda Piknerová působí na Katedře politologie a mezinárodních vztahů Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni jako odborná asistentka. K hlavním oblastem jejího zájmu patří vedle problematiky rozvojových studií také fenomén slabé a rozpadlé státnosti a otázky soudobého regionalismu. Na daná témata publikovala již několik odborných statí a v současnosti dokončuje monografii týkající se afrických integračních projektů Africký (mikro)regionalismus - jihoafrická zkušenost.    


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.