Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Magda Váňová: Zapomeň na minulost

Próza - beletrie

Magda Váňová: Zapomeň na minulost cena od 0 Kč

Magda Váňová: Zapomeň na minulost

Hodnocení: 1x
  • 4

Působivý román o třech manželkách uznávaného lékaře se odehrává převážně v poslední čtvrtině minulého století. V každé životní etapě byla pro doktora Prokopa důležitá právě ta, se kterou žil. Miloval ji a ona ho formovala tak, aby ta následující byla úplně jiná. Tyto tři ženy ho dokázaly ovlivnit silněji ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Magda Váňová: Zapomeň na minulost - parametry

Název produktu: Magda Váňová: Zapomeň na minulost
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Působivý román o třech manželkách uznávaného lékaře se odehrává převážně v poslední čtvrtině minulého století. V každé životní etapě byla pro doktora Prokopa důležitá právě ta, se kterou žil. Miloval ji a ona ho formovala tak, aby ta následující byla úplně jiná. Tyto tři ženy ho dokázaly ovlivnit silněji než události, které změnily celou společnost. Lékař Josef Prokop chce prožít šťastný a harmonický život, naplněný užitečným posláním. Neměl to však snadné, když začal studovat. Medicíně se věnoval s láskou a velkým úsilím, ale nebyl dravec, který umí jít tvrdě za svým a dosáhnout výhodného profesního a společenského postavení. Chyběly mu vlastnosti potřebné k závratné kariéře, ale v poslední čtvrtině minulého století se přesto stal ve svém oboru úspěšný a uznávaný. Ženy však pro něj zůstaly velkou neznámou. Oženil se třikrát a pokaždé jeho manželství dopadlo trochu jinak, než očekával. Román začíná v den, kdy se Josef chystá na svatbu svého syna z prvního manželství, který si bere jeho třetí manželku a za svědka jí jde jeho druhá žena. Svatba Josefova syna definitivně spojila tři jeho manželky bizarním poutem. V každé životní etapě byla pro něho důležitá právě ta, se kterou žil a miloval ji a ona ho formovala tak, aby ta následující byla úplně jiná. První ho okouzlila smyslností, ale ze všeho nejvíce dávala přednost jednoduchému a pohodlnému životu. Druhá byla vzdělaná, kultivovaná a za svoji hektickou činorodost očekávala obdiv. Jakmile však přestala být středem pozornosti, změnila se v malichernou ženu, která zkratově požaduje rozvod. Mladá a krásná třetí manželka naplnila Josefa dokonalým uspokojením, jako by se mu splnila všechna přání, která skrýval za svou zdrženlivostí. Ale osud mu také připravil těžké zkoušky. Po vážném úrazu stojí před otázkou, co bude dál smyslem jeho života, když se s jeho poslední ženou oženil syn. Josefa trápí, že ho v životě už nic pěkného nečeká. Příkazem zapomeň na minulost se chce vrátit ke svým dřívějším hodnotám a zkusit žít pro něco nového.

Autor: Magda VáňováRok vydání: 2015Vazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7244-374-1Počet stran: 400Rozměry: 208,0 x 137,0 x 38,0 Zapomeň na minulost - Váňová Magda. Lékař Josef Prokop je ženami obdivovaný muž, ale ve svých citech k partnerkám projevuje zdrženlivost a jistou míru sobectví, kterou skrývá za svou uzavřeností. Oženil se třikrát a pokaždé jeho manželství dopadlo jinak, než očekával. Josef si to musí znovu připomenout, když se chystá na svatbu svého syna z prvního manželství, který si bere jeho třetí manželku a za svědka jí jde jeho druhá žena. A přesto bez těch tří různých manželek by nemohl existovat. Díky jednoduchosti první toužil po intelektu druhé, která ho zase svými malichernostmi vehnala do náruče třetí. Román je nejen zrcadlem životů tří Josefových žen, ale také se v něm odhaluje, jaký doopravdy je tento šarmantní a ženami obdivovaný muž. Zapomeň na minulost - Váňová Magda od nakladatelství v kategorii Beletrie | za skvělé ceny na e-shopu


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.