Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem

Učebnice/Odborná literatura

Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem

Hodnocení: 1x
  • 4

Pravým okem – Antologie současného polského politického myšlení - Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski. V zahraničí je současné Polsko často vnímáno jednostranně - očima levicově-liberálních elit. Podívejte se na ně nyní „pravým okem". Po roce 1989 „jsme chtěli vstoupit do postmoderního ráje, jehož brány byly před ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Pravým okem
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem koupíte i tady

Specifikace Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 70 Kč

V zahraničí je současné Polsko často vnímáno jednostranně - očima levicově-liberálních elit. Podívejte se na ně nyní „pravým okem". Po roce 1989 „jsme chtěli vstoupit do postmoderního ráje, jehož brán ... a dál?

Produkt Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem

Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem - parametry

Název produktu: Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski: Pravým okem
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 70 Kč
Maximální cena: 100 Kč
Ušetríte až: 30 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pravým okem – Antologie současného polského politického myšlení - Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski. V zahraničí je současné Polsko často vnímáno jednostranně - očima levicově-liberálních elit. Podívejte se na ně nyní „pravým okem". Po roce 1989 „jsme chtěli vstoupit do postmoderního ráje, jehož brány byly před námi tak dlouho uzavřeny. Chtěli jsme se přitulit k matce Evropě..., být bezstarostnými, šťastnými obyvateli Venuše, planety, kde budeme osvobozeni od tíhy zodpovědnosti za vlastní budoucnost." Antologie Pravým okem je záznamem procesu dekonstrukce této iluze a zpochybnění dogmat prvních let éry transformace v Polsku, ale i v celé střední Evropě. Musíme se vzdát vlastních politických a kulturních tradic, abychom se stali pravými Evropany? I když se chceme dívat vpřed, proč musíme nutně zapomenout na minulost? Znamená evropská integrace, že mizí zodpovědnost za vlastní státnost? Tyto otázky si kladou nejvýznamnější polští konzervativní a konzervativně-liberální komentátoři a publicisté. Jejich hlas je v Polsku posledních let stále více slyšet: „sémantická revoluce" ve veřejné debatě, jejímiž strůjci byli autoři textů této antologie, je jedním ze zdrojů pádu post­komunistické levice a zdrcující převahy pravicové a středo-pravicové orientace na polské politické scéně od roku 2005. Platnost jejich úvah však není omezena pouze na polské prostředí: tyto texty mají za úkol provokovat a vybízet k zamyšlení i nad dilematy české a světové politiky. Pravým okem – Antologie současného polského politického myšlení - Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski od nakladatelství Centrum pro studium demokracie v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.