Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo

Učebnice/Odborná literatura

Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo

Hodnocení: 6x
  • 3.16667

Publikace: Čínské písmo - Michaela Pejčochová;Lukáš Zádrapa. Populárně naučná příručka uvádějící čtenáře do problematiky čínského znakového písma. Spíše než na praktické návody je zaměřena na povahu této písemné soustavy a především na širší společenský kontext, v němž se vyvinula a byla a je užívána. Obsahuje tři ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85607

Jaké má kniha
Čínské písmo
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 375 Kč

Populárně naučná příručka uvádějící čtenáře do problematiky čínského znakového písma. Spíše než na praktické návody je zaměřena na povahu této písemné soustavy a především na širší společenský kontext, v němž se vyvinula a byla a je užívána. Obsahuje tři díly. První se zabývá čínskými znaky samotnými, jejich stavbou a funkcí, nicméně také stručně připomíná dějiny jejich poznávání v evropském vzdělaneckém prostředí. Čínské písmo - Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová od authora Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová a » ... a dál?

Produkt Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo

Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo - parametry

Název produktu: Lukáš Zádrapa, Michaela Pejčochová: Čínské písmo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 375 Kč
Maximální cena: 395 Kč
Ušetríte až: 20 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.17 bodů z 5
Počet hodnocení: 6 x
Hodnocení:
  • 3.16667
Podrobný popis:

Publikace: Čínské písmo - Michaela Pejčochová;Lukáš Zádrapa. Populárně naučná příručka uvádějící čtenáře do problematiky čínského znakového písma. Spíše než na praktické návody je zaměřena na povahu této písemné soustavy a především na širší společenský kontext, v němž se vyvinula a byla a je užívána. Obsahuje tři díly. První se zabývá čínskými znaky samotnými, jejich stavbou a funkcí, nicméně také stručně připomíná dějiny jejich poznávání v evropském vzdělaneckém prostředí. Druhý představuje dějiny čínského písma od počátků do přelomu letopočtu a jeho reformy ve 20. století. Třetí pojednává o kaligrafii coby o svébytném druhu umění, který má v čínské kultuře významné postavení, a navazuje časově na díl předcházející. Do jednotlivých kapitol jsou začleněny krátké historické exkurzy, zasazující výklad do příslušných kulturního a politických podmínek. Kniha je opatřena jmenným a věcným rejstříkem a výběrovou bibliografií k tématu. Jejím cílem je nabídnout nikoli učebnici čínských znaků, nýbrž má představovat "knížku o znacích" pro zájemce o východní kulturu obecně. Publikace: Čínské písmo - Michaela Pejčochová;Lukáš Zádrapa. Lukáš Zádrapa; Michaela PejčochováAcademia 2009, edice OrientKniha, čeština, 298 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.