Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludvík Vaculík: Morčata

Próza - beletrie

Ludvík Vaculík: Morčata

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Autor : Ludvík Vaculík, Příběh o lidech, morčatech, bankéřích, Státní bance, Státní bandě a jak to dopadlo. Vydání Morčat ve Spisech ilustrovala jedna ze smyšlených postav příběhu. Na záložku autor napsal: „Tuto knížku jsem od jejího vydání v roce 1991 ani neotevřel a vyhnul jsem se tomu i teď: vzdal jsem se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludvík Vaculík: Morčata koupíte i tady

Specifikace Ludvík Vaculík: Morčata

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 167 Kč

Spisy Ludvíka Vaculíka pokračují románem Morčata, který autor dokončil v roce 1970. V Československu však knížka mohla oficiálně vyjít až v roce 1991 v Čs. spisovateli, s úvodním dopisem redakce: „(...) konečně můžeme nabídnout jednu z nejzajímavějších próz novodobé české literatury Morčata, která rovných dvacet let odpočívala v temnotách našeho archívu. (...)“ V jednom rozhovoru autor řekl: „Mně se líbil můj stav, v němž jsem psal Morčata. To si hraji se sebou a s lidmi a vyvádím jim žerty a špásy.“ » ... a dál?

Produkt Ludvík Vaculík: Morčata

Ludvík Vaculík: Morčata - parametry

Název produktu: Ludvík Vaculík: Morčata
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 167 Kč
Maximální cena: 303 Kč
Ušetríte až: 136 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Autor : Ludvík Vaculík, Příběh o lidech, morčatech, bankéřích, Státní bance, Státní bandě a jak to dopadlo.

Vydání Morčat ve Spisech ilustrovala jedna ze smyšlených postav příběhu. Na záložku autor napsal: „Tuto knížku jsem od jejího vydání v roce 1991 ani neotevřel a vyhnul jsem se tomu i teď: vzdal jsem se korektur. Je psaná v tísni, kterou si nechci připomínat... O tísni duševní našel jsem teď náhodou ve svých Nepamětech zápis ze 21. listopadu 1970: ‚Psalo se mi velice těžce. Morčata byla to jediné, co jsem mohl psát. Byla plodem mého rozpoložení, ale nechtěl jsem psát politickou satiru ani alegorii. Psal jsem jen dál a dál a pouštěl do toho svůj strach i posměch. Posměch sobě samému v první řadě, a dával jsem si pozor, není-li ten posměch jen hraný... Když jsem byl za polovinou, začal jsem si najednou přát, aby si pro mne ještě nepřišli, aby počkali ještě měsíc, pak chybělo už jen čtrnáct dní. Ale nepřišli.' - To jsem měl v ruce obžalobu za ‚Deset bodů‘ ze srpna 1969 a předvolání k soudu. Ten však byl den před zahájením zrušen.“Druh sortimentu : Kniha, Morčata, Jazyk : Čeština, Počet stran : 150 Publikace: Morčata - Ludvík Vaculík. Spisy Ludvíka Vaculíka pokračují románem Morčata, který autor

dokončil v roce 1970. V Československu však knížka mohla oficiálně

vyjít až v roce 1991 v Čs. spisovateli, s úvodním dopisem redakce:

„(...) konečně můžeme nabídnout jednu z nejzajímavějších próz

novodobé české literatury Morčata, která rovných dvacet let

odpočívala v temnotách našeho archívu. (...)“ V jednom rozhovoru

autor řekl: „Mně se líbil můj stav, v němž jsem psal Morčata. To si

hraji se sebou a s lidmi a vyvádím jim žerty a špásy.“ Hrdinovo

vyprávění o rodinném životě a práci v bance se však proměňuje:

„Začal jsem tuto knihu psát ve své osobě, protože jsem myslel, že

to bude kniha o tom, jak máme morčata, jak je pozorujeme a bavíme

se jimi. Nikdo o vánocích netušil, kam to dospěje...“ Publikace: Morčata - Ludvík Vaculík. Autor: Ludvík VaculíkNakladatelství: ATLANTISVazba: Pevná s přebalem matnáPočet stránek: 150Rozměry (výška x šířka x tloušťka): 127x127x20 mmISBN: 80-7108-248-1 Kniha: Morčata ATLANTIS, Vaculík, Ludvík, ATLANTIS NAKLADATELSTVÍ, Knihy - Beletrie pro dospělé - Romány, povídky, novely - Klasická literatura


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.