Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludmila Vaňková: Orel a lev

Próza - beletrie

Ludmila Vaňková: Orel a lev

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Ludmila Vaňková, Orel a lev je druhý díl série o českém panovníkovi Karlu IV., kterou napsala Ludmila Vaňková . První díl této historické ságy vyšel pod názvem Cval rytířských koní a KNIHCENTRUM.CZ ho má rovněž ve své nabídce. Orel a lev vypráví o událostech, které se staly v rozmezí let 1347 - 1362. Poté, co ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89201
skladem

Jaké má kniha
Orel a lev
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludmila Vaňková: Orel a lev koupíte i tady

Specifikace Ludmila Vaňková: Orel a lev

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 318 Kč

Po bitvě u Kresčaku zasáhla do života Karla IV. ještě třikrát smrt — manželky Blanky, malého syna Václava a druhé ženy Anny Falcké, která nedokázala porozumět svému choti, když mu po vážném zranění zůstala zmrzačená postava a zjizvená tvář. ... a dál?

Produkt Ludmila Vaňková: Orel a lev

Ludmila Vaňková: Orel a lev - parametry

Název produktu: Ludmila Vaňková: Orel a lev
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 318 Kč
Maximální cena: 474 Kč
Ušetríte až: 156 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Ludmila Vaňková, Orel a lev je druhý díl série o českém panovníkovi Karlu IV., kterou napsala Ludmila Vaňková . První díl této historické ságy vyšel pod názvem Cval rytířských koní a KNIHCENTRUM.CZ ho má rovněž ve své nabídce. Orel a lev vypráví o událostech, které se staly v rozmezí let 1347 - 1362. Poté, co králi Karlovi třikrát vstoupila do života smrt po bitvě u Kresčaku, vypadá to, že se blýská na lepší časy. Po smrti manželky Blanky, malého syna Václava a druhé manželky Anny Falcké se král rozhodl znovu oženit. Jeho vyvolenou se stala Anna Svídnická, jež byla Karlovou životní láskou. S předchozími manželkami žádné souznění nepociťoval a především Anna Falcká se ani nesnažila Karla chápat. Ale nutnost, dát království dědice ho přivedla do náruče třetí manželky a stal se zázrak. Orel a lev vypráví o jednom z nejšťastnějších období života Karla IV. Krále Karla IV čeká cesta za císařskou korunou a cesta do Říma. I nové manželství ukáže všem odpůrcům, že jeho vrchol panovnické moci teprve přichází v plné síle. Vedle krále a jeho rodiny v románu Orel a lev vystupuje celá řada historických postav jako např. Arnošt z Pardubic, římský tribun Cola di Rienzo, malíř Theodorik, básník Petrarca a mnoho dalších. Přečtěte si historický román o vzestupu slavného českého krále Karla IV. Orel a lev .   Druh sortimentu : Kniha, Orel a lev (2), Jazyk : Čeština, Počet stran : 528 Kronika Karla IV. - Orel a lev - Ludmila Vaňková . Orel a lev (1347 - 1362) Po bitvě u Kresčaku zasáhla do života Karla IV. ještě třikrát smrt — manželky Blanky, malého syna Václava a druhé ženy Anny Falcké, náladové královny, která nedokázala porozumět svému choti, když mu po vážném zranění zůstala zmrzačená postava a zjizvená tvář. Až třetí manželství s Annou Svídnickou a dobrodružná cesta do Říma k císařské korunovaci ukáží, že teprve nyní Karel vystoupil na vrchol své panovnické moci a slávy. V románu vystupuje vedle císaře Karla řada historických osobností — Arnošt z Pardubic, římský tribun Cola di Rienzo, malíř Theodorik, básník Petrarca a mnoho dalších. Po římské korunovaci se Karel pokouší dát pevný řád římské říši a připoutat ji k zlatému jádru vlastní moci — k Českému království. Tento úkol se zdá téměř nesplnitelný a navíc nemá Karel pro své středoevropské impérium ještě dědice. To se změnilo až před jeho pětačtyřicátými narozeninami, kdy se mu narodil syn Václav. Anna Svídnická byla velkou Karlovou láskou a její vytoužené dítě nadmíru zbožňoval, což nebylo nejlepší pro princův budoucí charakter a vladařské vlastnosti, ale bylo to nejšťastnější období Karlova života, kdy v císařské rodině vládla pohoda a láska. Kronika Karla IV. - Orel a lev - Ludmila Vaňková od nakladatelství v kategorii za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.