Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání

Próza - beletrie

Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání

Hodnocení: 1x
  • 4

Historický román o velké a vášnivé lásce, ale také o nenávisti spojené s bojem o moc, líčí málo známý úsek českých dějin, kdy středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem, se neblahou nepřízní osudu rozpadá v rukou jeho syna. Přerod věků zastihl Čechy ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78614
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání koupíte i tady

Specifikace Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 214 Kč

Po románech Král železný, král zlatý (1231-1271), Lev a růže (1278-1290) a Žebrák se stříbrnou holí (1291-1304) uzavírá Královský nach tě neochrání (1305-1309) historickou ságu velkých přemyslovských ... a dál?

Produkt Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání

Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání - parametry

Název produktu: Ludmila Vaňková: Královský nach tě neochrání
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 214 Kč
Maximální cena: 330 Kč
Ušetríte až: 116 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Historický román o velké a vášnivé lásce, ale také o nenávisti spojené s bojem o moc, líčí málo známý úsek českých dějin, kdy středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem, se neblahou nepřízní osudu rozpadá v rukou jeho syna. Přerod věků zastihl Čechy na vrcholu rozkvětu a bohatství, ale neslýchané události, k nimž se budou kronikáři po přehnání všech bouří dlouho vracet, změnily náhle smysl života králů i těch nejposlednějších psanců. Jako by se osud chtěl zlomyslně zmařit touhy a plány všem hrdinům a donutit je, aby projevili své pravé city a charaktery. Poslední Přemyslovec Václav a jeho přítel Petr z Rožmberka se stanou soky v lásce ke krásné Viole Těšínské, syn Záviše z Falkenštejna se vrací do Čech, aby pomstil smrt svého otce, královna Richenza, vdova po Václavu II., těžce zápasí s nepřízní Přemysloven, zatímco svou lásku a ochranu jí nabízejí Jindřich z Lipé a synové římského krále Rudolfa a Fridrich. Po zavraždění posledního Přemyslovce Václava III. zachvátí království chaos a rukou úkladného vraha jsou zabiti i další hrdinové tohoto historického dramatu. Následují tři roky politických intrik českého panstva a evropských panovnických rodů, které se snaží uchvátit stříbronosné Čechy. V této šílené a krvavé době stojí Viola, vdova po Václavu III., před těžkým rozhodnutím: má, či nemá vznést nárok na krví potřísněný trůn pro svého syna, jehož narození se podařilo utajit? Publikace: Královský nach tě neochrání - Ludmila Vaňková. Po románech Král železný, král zlatý (1231-1271), Lev a růže

(1278-1290) a Žebrák se stříbrnou holí (1291-1304) uzavírá

Královský nach tě neochrání (1305-1309) historickou ságu velkých

přemyslovských králů.Lásky budoucích královen a jejich rytířů se

jen málokdy šťastně naplní. V barvitém románu Královský nach tě

neochrání zasáhne navíc do života historických postav nenávist

spojená s bojem o moc nad světem, kterému donedávna vládla

středoevropská říše tří království Václava II., upevněná ještě

skvělým vítězstvím nad římským králem Albrechtem. Přerod věků

zastihl Čechy na vrcholu rozkvětu a bohatství, ale neslýchané

události, k nimž se budou kronikáři po přehnání všech bouří dlouho

vracet, změnily náhle smysl života králů i těch nejposlednějších

psanců. Po zavraždění posledního Přemyslovce Václava III. zachvátí

České království chaos a rukou úkladného vraha jsou zabiti i další

hrdinové krvavého dramatu na přemyslovském trůně. Publikace: Královský nach tě neochrání - Ludmila Vaňková. Ludmila VaňkováŠULC - ŠVARC 2013Kniha, čeština, 416 stranTajemství opuštěného přemyslovského trůnu I (1305 - 1309)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.