Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie

Próza - beletrie

Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie

Hodnocení: 1x
  • 4

Historický román Dítě z Apulie zachycuje významné události v českých zemích i Evropě za císaře Fridricha II., nazývaného Dítě z Apulie. Autorka Ludmila Vaňková zachycuje dosud nezpracované období v řadě jejích královských ság mezi bestselerem Cestou krále a úplně prvním románem Král železný, král zlatý. Za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83649

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 244 Kč

Publikace: Dítě z Apulie - Ludmila Vaňková. Nový historický román zachycuje významné události v českých zemích i Evropě za císaře Fridricha II., nazývaného Dítě z Apulie. Při budování své středomořské říše měl za Alpami silného a věrného spojence v českém králi Přemyslovi a velice si přál získat ruku jeho dcery Anežky České. Ale ani obnovení Jeruzalémského království, ovládnutí Itálie a vybudování velkého loďstva nezmohly nic proti zlým intrikám, které sňatek zmařily a Anežku přivedly na cestu světice. Publikace: » ... a dál?

Produkt Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie

Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie - parametry

Název produktu: Ludmila Vaňková: Dítě z Apulie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 244 Kč
Maximální cena: 305 Kč
Ušetríte až: 61 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Historický román Dítě z Apulie zachycuje významné události v českých zemích i Evropě za císaře Fridricha II., nazývaného Dítě z Apulie. Autorka Ludmila Vaňková zachycuje dosud nezpracované období v řadě jejích královských ság mezi bestselerem Cestou krále a úplně prvním románem Král železný, král zlatý. Za významného přispění Přemysla I. byl v Římě korunován císařem Fridrich II., nazývaný Dítě z Apulie. Ve dvou křížových výpravách se mu podařilo obnovit Jeruzalémské království, vybudoval neporazitelné loďstvo, ovládl Itálii a Středomoří mohl považovat za svou druhou říši. Dítě z Apulie mělo kdysi za poručníky církevní hodnostáře a nyní bylo mocnější než papež. Fridrich si dokonce dovolil mít v Palermu harém. Ale i církev se v názorech na správný život rozdělila. Nový řád svatého Františka učil rozumět slabostem těla, nežádal pro lidi tresty ani utrpení a snažil se jim pomáhat. Těmto myšlenkám byla nakloněna česká princezna Anežka, zasnoubená nejprve s Fridrichovým synem. Jejich sňatek měl spojit rody Štaufů a Přemyslovců a potvrdit, co mnoho let platilo: nejdůležitějším spojencem a císařovou oporou za Alpami je český král Přemysl a jeho syn Václav. Intriky Leopolda Rakouského, kolínského arcibiskupa Engelberta a durynského vévody však sňatek zmařili. Fridrich se nevzdával. Po předčasné smrti jeruzalémské královny ovdověl a sám požádal Anežku Českou o ruku se slibem, že bude korunovanou císařovnou a jejich děti budou dědici nové říše. Zrušení prvního sňatku možná Anežku ponížilo a určitě urazilo jejího otce a bratra, kteří vtrhli do Rakouska. Druhé zasnoubení odmítla. Měla jinou představu o svém životě - chtěla zakládat kláštery, špitály, školy a přiblížit se k duchovní kráse a čistotě jako svatý František. Dějově bohatý román, v němž jsou vylíčeny desítky jiných zajímavých postav, pozoruhodných osudů a událostí, končí korunovací Václava I. Než převezme vládu po svém otci úplně, narodí se mu druhý syn Přemysl - budoucí slavný král železný a zlatý. Autor : Ludmila Vaňková, Historický román Dítě

z Apulie významné české

autorky Ludmily

Vaňkové čtenáře přenese do rušného

období 12.

století, kdy v českých zemích

vládl Přemysl

Otakar I. Líčí životní

příběh

německého císaře Fridricha II.,

přezdívaného dítě z Apulie, jeho spory

s papežem,

válečná tažení,

úspěšné snahy

o obnovu království v Jeruzalémě. A v

neposlední řadě jeho vliv na Čechy. Fridrich osiřel jako dvouleté batole a jeho

opatrovníkem

se stal papež. Vyrůstal na Sicilii, kde poznával kulturu

arabskou, židovskou a řeckou. Na svou dobu byl sečtělým a

vzdělaným člověkem, ovšem také s

velkou

zálibou v ženském pohlaví. Český král Přemysl Otakar je všemožně

podporoval

vojensky i na poli diplomacie, a v nemalé míře se

zasloužil o jeho korunování

římským

císařem. Za tuto podporu byl odměněn Zlatou bulou sicilskou,

slavným dokumentem

zajišťujícím

českému králi prvenství mezi

říšskými knížaty. Fridrich byl panovník proslulým svým

despotismem.

Ne všemi byl oblíben, němečtí

minesengři jej

nazývali spíš


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.