Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi

Učebnice/Odborná literatura

Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi

Hodnocení: 1x
  • 4

Riziko stát se obětí trestného činu se týká nás všech. V roli oběti reagujeme různě, i bagatelní delikt může člověka vážně emocionálně poškodit. Navíc zločin tak či onak poznamenává nejen přímou oběť, ale také její blízké. Pachatel tím, co udělal, změní „jednou ranou“ kvalitu života hned několika lidem. Z úspěšných, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Viktimologie pro forenz..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi koupíte i tady

Specifikace Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 208 Kč

Riziko stát se obětí trestného činu se týká nás všech. V roli oběti reagujeme různě, i banální delikt může člověka vážně emocionálně poškodit. Navíc zločin tak či onak poznamenává nejen přímou oběť, ... a dál?

Produkt Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi

Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi - parametry

Název produktu: Ludmila Čírtková: Viktimologie pro forenzní praxi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 208 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Riziko stát se obětí trestného činu se týká nás všech. V roli oběti reagujeme různě, i bagatelní delikt může člověka vážně emocionálně poškodit. Navíc zločin tak či onak poznamenává nejen přímou oběť, ale také její blízké. Pachatel tím, co udělal, změní „jednou ranou“ kvalitu života hned několika lidem. Z úspěšných, sebevědomých a pozitivních lidí se mnohdy stávají zlomené, nejisté a tápající osoby. Z pohledu okolí se oběti často chovají naivně či nerozumně. Proč neoznámí mladý muž, že byl v noci na ulici přepaden? Proč zůstává týraná žena v partnerském svazku? Je možné, že následky zločinu se u oběti projeví opožděně a že oběť dovede dlouho i před blízkým okolím skrývat, že je zneužívána či týrána? Na tyto a další otázky hledá odpověď předložená publikace. Nabízí prakticky využitelné poznatky ze současné viktimologie, chce rozšířit povědomí o tom, co prožívají oběti kriminálních činů, a přispět k lepšímu pochopení, proč se osoby poškozené zločinem chovají právě tak, jak se chovají.

Doc. PhDr. Ludmila Čírtková, CSc., je policejní psycholožka, dlouhodobá poradkyně pro oběti trestných činů v Bílém kruhu bezpečí a soudní znalkyně zaměřená na viktimologické expertízy. Přednáší na Policejní akademii ČR v Praze a na Právnické fakultě Univerzity Karlovy forenzní psychologii. Je autorkou řady knižních publikací, např. Moderní psychologie pro právníky a Forenzní psychologie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.