Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech

Učebnice/Odborná literatura

Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor v této knize opouští výhradně leteckou linii původní knihy a seznamuje čtenáře i s dalšími, neleteckými a mnohdy pohnutými událostmi. Původní kniha jak název napovídá sice zůstala základem, avšak je podstatně rozšířena. Tato nová kniha kromě jiného vysvětluje co znamená pojem Egerland, vypráví o tom, jak se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Chebská křídla v souvis..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech koupíte i tady

Specifikace Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 360 Kč

Autor v této knize opouští výhradně leteckou linii původní knihy a seznamuje čtenáře i s dalšími, neleteckými a mnohdy pohnutými událostmi. Původní kniha – jak název napovídá – sice zůstala základem, ... a dál?

Produkt Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech

Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech - parametry

Název produktu: Luděk Matějíček: Chebská křídla v souvislostech
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 360 Kč
Maximální cena: 502 Kč
Ušetríte až: 142 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor v této knize opouští výhradně leteckou linii původní knihy a seznamuje čtenáře i s dalšími, neleteckými a mnohdy pohnutými událostmi. Původní kniha jak název napovídá sice zůstala základem, avšak je podstatně rozšířena. Tato nová kniha kromě jiného vysvětluje co znamená pojem Egerland, vypráví o tom, jak se Cheb stal součástí ČSR a podstatně rozšiřuje dokumentaci o období první Republiky na slavném prvním vojenském letišti. Z období po Mnichovu přibližuje zakládání nových stíhacích jednotek Luftwaffe v Chebu i popis všech náletů na Cheb. Detailně popisuje pět dní bojů o Cheb na konci 2. světové války a působení 745. tankového pluku v Chebu a okolí. Čtenáře určitě bude zajímat příjezd čsl. Obrněné brigády do Chebu, postup americké armády až do Karlových Varů a situace po kapitulaci Německa, včetně bohaté dokumentace k zajateckému táboru na letišti. Z poválečné historie velmi zaujme kapitola o vyhnání německého obyvatelstva i pohnuté osudy pomníků v Městských sadech, nebo obnova chebských mostů. Velmi důležité je podstatné a již vyčerpávající doplnění historie letecké továrny FWE Eger. Autor vypátral původní plány továrny z dob výstavby včetně stavebních plánů tolik diskutovaného podzemí a všechny jsou v knize uveřejněny. Samostatná nová kapitola proto konfrontuje mýty o továrně s dokazatelnou realitou. Zcela nová je i obsáhlá kapitola o výrobě tehdy revolučních tryskových stíhaček Me-262 Schwalbe v továrně FWE Eger, v létech 1944-1945. Nejen nové, ale i původní kapitoly byly podstatně rozšířeny o další unikátní dokumenty a fotografie. Nových fotografií je 370! a mnohé z nich jsou uveřejňovány vůbec poprvé. (příběh historicky prvního vojenského letiště v českých zemích a nacistické letecké továrny) Právě se k vydání připravuje další, tentokrát podstatně rozšířené vydání úspěšné knihy, která by neměla chybět v žádné knihovně, zejména v Chebu a Karlovarském regionu. Za šest roků, které uplynuly od prvního vydání, autor nashromáždil velké množství nových dokumentů a fotografií mapujících fascinující události posledních 100 let v.

Autor v této knize opouští výhradně leteckou linii původní knihy a seznamuje čtenáře i s dalšími, neleteckými a mnohdy pohnutými událostmi.

Původní kniha – jak název napovídá – sice zůstala základem, avšak je podstatně rozšířena.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.