Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Mapy, atlasy a průvodce » Srovnání cen Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství

Mapy, atlasy a průvodce

Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství

Hodnocení: 1x
  • 4

Nová kniha Lucie Seifertové navazuje na úspěšnou řadu prostorových leporel o české historii a pověstech. Tentokrát nás zavede do jednoho z nejkrásnějších zákoutí naší republiky – do Českého ráje. Mezi zvětralými skalami tam rejdí čerti, v opuštěných hradech sídlí loupežníci a na pořádek dohlíží skřítek Pelíšek. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Český ráj a jeho tajems..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství koupíte i tady

Specifikace Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství

Kategorie Mapy, atlasy a průvodce
Nejnižší cena 233 Kč

Kniha Lucie Seifertové – Český ráj a jeho tajemství navazuje na úspěšnou řadu prostorových leporel o české historii a pověstech. Tentokrát nás zavede do jednoho z nejkrásnějších zákoutí naší republiky – do Českého ráje. Mezi zvětralými skalami tam rejdí čerti, v opuštěných hradech sídlí loupežníci a na pořádek dohlíží skřítek Pelíšek.

... a dál?

Produkt Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství

Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství - parametry

Název produktu: Lucie Seifertová: Český ráj a jeho tajemství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 66 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nová kniha Lucie Seifertové navazuje na úspěšnou řadu prostorových leporel o české historii a pověstech. Tentokrát nás zavede do jednoho z nejkrásnějších zákoutí naší republiky – do Českého ráje. Mezi zvětralými skalami tam rejdí čerti, v opuštěných hradech sídlí loupežníci a na pořádek dohlíží skřítek Pelíšek. Udělejte pod stromečkem svým dětem radost. Doména české literatury pro děti a mládež je pozemek relativně malý, a tak v něm nemůže zapadnout jakýkoli originálnější nápad, ani když do hry vstoupí debutující nakladatel postupně uvádějící tvorbu jisté mladé dámy. Tím se však nechce říct, že jde o hráče druhořadé. Koneckonců Lucie Seifertová (1969) je autorkou maxileporela Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí (2003), jež se pyšní kompletní sbírkou domácích oborových cen a jako kartonové unikum zažilo i úspěšnou road-show po Spojených státech, protože ve veleobří mutaci o ploše 140 metrů čtverečních ztělesňuje rekordní světový počin svého druhu. Poděbradské rodačce a někdejší grafičce Ohníčku navíc útvar primárně určený nečtenářům učaroval: dosud mu nedala košem a naplňuje s jeho pomocí hravé dětské představy o historické krajině kolem nás, jaké lze prožívat klidně i „v pohodlí domácího pyžama“. Po třech rozpustilých pragensiích (Golem, Pražský hrad a Tajemná Praha) a průvodci Tajemné hrady a zámky království českého se nyní toutéž formou zaměřila na vlastivědu a folklor zvětralých skal mezi Jizerou a Cidlinou, jejichž plenér a pohádkové bytosti byly před dvěma generacemi klíčové pro Václava Čtvrtka, a tedy do značné míry i pro celou českou moderní pohádku. Zatímco v ohledu čistě technickém autorka vytrvale oživuje vynález prostorového leporela Vojtěcha Kubašty, jehož první „pohyblivé“ počiny z 60. let jsou stále častěji předmětem antikvárních aukcí, po stránce poetické i kresebné je v díle opět patrná inspirace prvopočátky českého naučného komiksu. V obou případech to nemá žádný dopad na kvalitu provedení umocněného nečekaným prolnutím obou žánrů, kde půjde především o to, jak si Seifertová poradí s limitovanou plochou. Pro momentky i dialogy byly jistě rozhodující inspirace Adlovými, Černého a Kalouskovými Obrázky z českých dějin a pověstí, jejichž náhled na historický materiál ovlivnil autorčinu generaci v časech puberty a monopolu Čtyřlístku. Po čtvrtstoletí je však může obohatit nejen jazykovou a situační komikou zbavenou tehdejších politických tabu, ale také vyhovět dnešnímu čtenáři žádajícímu pro větší účinek ironii a karikaturu, „právo napsanému nevěřit“, ne-li špetku cynismu, které v tomto průvodci obstarává rarášek-průvodce a jeho výběr strašidelných lokalit. Ilustrátorka a libretistka v jedné osobě nejdřív materiál pověstí zhutní do moderní řeči, tu pak ještě více či méně vtipně aktualizuje, a nakonec to celé za pomoci obrazového výjevu podle zákona „školy hrou“ shodí. Obvykle anachronismem či kalambúrem, které si tu a tam vypomůžou oprsklým pragmatismem („Vždyť je ten návod v italštině!“ – „Když mi d


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.