Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo

Učebnice/Odborná literatura

Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo

Hodnocení: 1x
  • 4

Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo - Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková . Tématem sedmého ročníku konference Olomoucké debaty mladých právníků byly otázky zahraničních vlivů na vnitrostátní právo. Právní řád České republiky prochází neustálými změnami, od drobných, kterých bývají mnohdy stovky ročně, až po ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85627

Jaké má kniha
Zahraniční vlivy na vni..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 386 Kč

Tématem sedmého ročníku konference Olomoucké debaty mladých právníků byly otázky zahraničních vlivů na vnitrostátní právo. Právní řád České republiky prochází neustálými změnami, od drobných, kterých bývají mnohdy stovky ročně, až po zásadní a rozsáhlé, které nás potkávají jen několikrát za život. Aktuálně jsme svědky komplexní reformy soukromého práva související s přijetím nového občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích a dalších předpisů, nedávno proběhlo několik zásadních změn v oblasti trestního » ... a dál?

Produkt Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo

Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo - parametry

Název produktu: Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková: Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 386 Kč
Maximální cena: 570 Kč
Ušetríte až: 184 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo - Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková . Tématem sedmého ročníku konference Olomoucké debaty mladých právníků byly otázky zahraničních vlivů na vnitrostátní právo. Právní řád České republiky prochází neustálými změnami, od drobných, kterých bývají mnohdy stovky ročně, až po zásadní a rozsáhlé, které nás potkávají jen několikrát za život. Aktuálně jsme svědky komplexní reformy soukromého práva související s přijetím nového občanského zákoníku, zákona o obchodních korporacích a dalších předpisů, nedávno proběhlo několik zásadních změn v oblasti trestního práva v souvislosti s přijetím nového trestního zákoníku či zákona o trestní odpovědnosti právnických osob a i další právní odvětví prochází neustále změnami. Cílem této konference bylo poukázat na to, zda a nakolik jsou minulé, současné či budoucí změny českého a popř. slovenského práva inspirovány zahraničními právními úpravami a zda je tato inspirace vhodná ve vztahu k právnímu systému či tradicím, z nichž vnitrostátní právo vychází, nebo naopak, zda existují limity pro legislativní zahraniční inspirace, zvlášť pokud je právní úprava převzata z kulturně odlišné země. Zahraniční vlivy se nemusí nutně omezovat jen na zahraniční legislativní akty, ale lze je najít také v rozhodovací činnosti soudů či jiných orgánů. Zajímavou problematikou pak může být např. přenos zahraniční judikatorní praxe do českých podmínek. Náš zájem nesměřuje pouze k současným inspiracím, ale snažíme se odkrýt netušené souvislosti mezi uskutečněnými změnami českého práva a jejich zahraničními vzory či najít možné modely hodné následování pro řešení současných problémů, které změnu práva vyžadují. Sborník obsahuje práce z několika právních odvětví. Zastoupeny jsou příspěvky z oblasti finančního, správního, trestního, ústavního, občanského, pracovního a mezinárodního práva a teorie práva. Zahraniční vlivy na vnitrostátní právo - Lucie Piechowiczová, Lucia Madleňáková od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.