Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Lucemburkové

Knihy osobnosti a fakta

Lucemburkové

Hodnocení: 1x
  • 4

Autor : Lenka Bobková, František Šmahel, Lucemburkové aneb Česká koruna uprostřed Evropy je výpravná publikace o panovnických rodinách v Českých zemích. Tématicky navazuje na předchozí titul z této řady Přemyslovci . Obsahem knihy Lucemburkové je období cca sto třiceti let, kdy se na českém trůně střídali členové ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.555
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Lucemburkové
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lucemburkové koupíte i tady

Specifikace Lucemburkové

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 1 098 Kč

Kniha – autor František Šmahel; Lenka Bobková, 936 stran, česky, pevná bez přebalu lesklá. Výpravná kniha Lucemburkové zahrnuje úsek zhruba 130 let, během něhož se vystřídali na českém trůně čtyři panovníci, Jan, Karel IV., Václav IV. a Zikmund. Náležitá pozornost je v knize věnována i dalším příslušníkům rodu, zejména jeho moravské linie. Syntetický pohled na vládu Lucemburků v českých zemích je součástí vícesvazkové ediční řady, jejíž základní podobu určilo monumentálně pojaté dílo „Přemyslovci“. Zahrnuje úsek » ... a dál?

Produkt Lucemburkové

Lucemburkové - parametry

Název produktu: Lucemburkové
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 098 Kč
Maximální cena: 1 709 Kč
Ušetríte až: 611 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Autor : Lenka Bobková, František Šmahel, Lucemburkové aneb Česká koruna uprostřed Evropy je výpravná publikace o panovnických rodinách v Českých zemích. Tématicky navazuje na předchozí titul z této řady Přemyslovci . Obsahem knihy Lucemburkové je období cca sto třiceti let, kdy se na českém trůně střídali členové panovnické rodiny Lucemburků. Byli celkem čtyři: Jan Lucemburský, Karel  IV., Václav IV. a Zikmund. Jan Lucemburský získal český trůn po sňatku s Eliškou Přemyslovnou a počátek jeho vlády provázely bouřlivé neshody s českou šlechtou. Jeho syn byl původně pokřtěn Václav, ale poté, co ho po roztržce s jeho matkou odvezl do Francie, kde byl v sedmi letech biřmován, přijal jméno Karel. Karel IV. vystudoval v Paříži svobodná umění a cizí jazyky. Od prvopočátku měl pro korunu všechny předpoklady. Byl nejen potomkem dvou významných rodů, ale také díky výborným vztahům s papežem Klimentem VI. byl také kandidátem papežské kurie na hodnost římskoněmeckého panovníka. Nejprve byl zvolen římským králem, po smrti Jana Lucemburského získal českou korunu a když zemřel císař Ludvík Bavor, stal se Karel IV. panovníkem i římskoněmecké říše. Jeho syn Václav IV. jako panovník nedosáhl kvalit svého otce a po jeho smrti postupně o moc přišel. Jako další usedl na český trůn jeho bratr Zikmund Lucemburský, který byl zván posledním císařem středověku. Výpravnou publikaci Lucemburkové vám internetové knihkupectví KNIHCENTRUM.cz nabízí za výbornou cenu a s dopravou zdarma. Neváhejte a využijte tuto výhodnou nabídku! Druh sortimentu : Kniha, Lucemburkové, Jazyk : Čeština, Počet stran : 936 Výpravná kniha Lucemburkové zahrnuje úsek zhruba 130 let, během něhož se vystřídali na českém trůně čtyři panovníci, Jan, Karel IV., Václav IV. a Zikmund. Náležitá pozornost je v knize věnována i dalším příslušníkům rodu, zejména jeho moravské linie.

Syntetický pohled na vládu Lucemburků v českých zemích je součástí vícesvazkové ediční řady, jejíž základní podobu určilo monumentálně pojaté dílo „Přemyslovci“. Zahrnuje úsek zhruba 130 let, během něhož se vystřídali na českém trůně čtyři panovníci, Jan, Karel IV., Václav IV. a Zikmund. Náležitá pozornost je v knize věnována i dalším příslušníkům rodu, zejména jeho moravské linie. Velký důraz autoři rovněž kladou na vzdělanost a umění, vázané bezprostředně na lucemburskou dynastii.

Podtitul: Česká koruna uprostřed EvropyAutor: František Šmahel; Lenka BobkováRok vydání­: 2012Vazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7422-093-7Počet stran: 936Rozměry: 272,0 x 213,0 x 56,0


Přidat recenzi pro Lucemburkové

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.