Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách

Knihy

Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách - Antonín Luboš. Svobodné zednářství hrálo ve druhé polovině 18. století významnou roli v celé Evropě od Portugalska po Rusko. Členové zednářských lóží měli významný podíl na společenských reformách prováděných osvícenými panovníky. Tato blízkost zednářů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.8935
skladem

Jaké má kniha
Zlatý věk svobodného ze..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách koupíte i tady

Specifikace Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 313 Kč

Svobodné zednářství hrálo ve druhé polovině 18. století významnou roli v celé Evropě od Portugalska po Rusko. Členové zednářských lóží měli významný podíl na společenských reformách prováděných osvícenými panovníky. ... a dál?

Produkt Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách

Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách - parametry

Název produktu: Luboš Antonín: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 313 Kč
Maximální cena: 563 Kč
Ušetríte až: 250 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách - Antonín Luboš. Svobodné zednářství hrálo ve druhé polovině 18. století významnou roli v celé Evropě od Portugalska po Rusko. Členové zednářských lóží měli významný podíl na společenských reformách prováděných osvícenými panovníky. Tato blízkost zednářů panovnických dvorům svědčí o tom, že zednářství bylo legální strukturou. Široká veřejnost o existenci lóží věděla, ale protože se jednalo o strukturu uzavřenou, vznikalo mnoho často fantastických dohadů o povaze tohoto řádu. Skutečnost, že setkávání členů lóže má charakter poměrně složitého a náročného rituálu, ostatně znemožňuje plné pochopení toho fenoménu dodnes. Pražští zednáři založili a vedli čtvrtý největší ústav pro hluchoněmé v Evropě, stáli u zrodu dnešní Akademie věd i Národního muzea. Současně ale shromažďovali knihy o alchymii a magii, ba možná i v těchto oborech praktikovali. Početnou část členstva lóží tvořili příslušníci aristokracie, a proto se většina památek na zednářskou činnost nachází na českých, moravských a slezských zámcích a v jejich knihovnách. Publikace: Zlatý věk svobodného zednářství v Čechách - Antonín Luboš. Luboš AntonínARGO 2010Kniha, čeština, 320 stran Autor knihy Luboš Antonín, Vydavatelstvo ARGO


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.