Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa

Knihy

Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa

Hodnocení: 1x
  • 4

Nezhojené rány národa Kniha Nezhojené rány národa se věnuje dosti opomíjenému tématu rodin politických vězňů komunistického režimu padesátých a šedesátých let, také vězňům samotným. Vznikla díky pamětníkům ochotným otevřít svá srdce a zavzpomínat na velmi bolestná údobí života, i na propady a selhání, o kterých se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Nezhojené rány národa
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa koupíte i tady

Specifikace Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 397 Kč

Kniha se věnuje dosti opomíjenému tématu rodin politických vězňů komunistického režimu padesátých a šedesátých let, také vězňům samotným. Vznikla díky pamětníkům ochotným otevřít svá srdce a zavzpomín ... a dál?

Produkt Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa

Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa - parametry

Název produktu: Lubomír Vejražka: Nezhojené rány národa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 397 Kč
Maximální cena: 618 Kč
Ušetríte až: 221 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Nezhojené rány národa Kniha Nezhojené rány národa se věnuje dosti opomíjenému tématu rodin politických vězňů komunistického režimu padesátých a šedesátých let, také vězňům samotným. Vznikla díky pamětníkům ochotným otevřít svá srdce a zavzpomínat na velmi bolestná údobí života, i na propady a selhání, o kterých se obvykle nehovoří. Není odbornou historickou publikací, ale ani beletrií. Je svébytným zamyšlením nad lidskými příběhy v nelidské době, snažícím se přiblížit, analyzovat a pochopit, co se to tenkrát stalo a proč k tomu došlo. Záměrem knihy je vtáhnout čtenáře do centra dění, aby pochopil těžkou, až drtivou atmosféru, do které komunistický režim uvrhl spoustu občanů této země; poznamenat čtenáře, aby navždy věděl, co přinesl únor 1948 do Čech, na Moravu a Slovensko. O temných období dějin se varovně říká, že se mohou opakovat. Skutečnost je taková, že se v historii znovu a znovu objevuje nepoučitelnost z konkrétních událostí. A lidé nejsou dokonalí. Touha po moci, bohatství a dalších lákavých kategoriích, stejně jako nenávist, závist, sobectví a další negativní lidské vlastnosti, jsou staré jako lidstvo samo. Proto je důležité pokusit se pochopit co lidé, jimž je věnovaná tato kniha, tedy vězni, jejich příbuzní a přátelé, skutečně prožili a dodnes prožívají. Nic neskončilo. Každý den stojí každý z nás před zdánlivě drobnými otázkami a rozhodnutími, které však, ať už si to uvědomujeme či ne, rozhodují o tom, zda a jakým způsobem se historie bude či nebude opakovat. Přeji této knize věnované rodinám politických vězňů i vězňům samotným poklidnou cestu do srdcí lidí. Stojím za ní svou jedenáctiletou muklovskou minulostí a bylo mi ctí přispět do ní svými vzpomínkami a postoji... Otto Kufa, Kutná Hora, vězněn 1949 – 1960 Proč je kniha důležitá k přečtení, i když je často drásavě provokativní a pro někoho nepříjemná, tísnivá? A proč si ta kniha zaslouží nejvyššího doporučení? Protože je to výkřik k probuzení a k boji o pravdivou minulost, o které se kvůli pohodlí či ze studu či z vinny raději moc nemluví a na kterou by hodně lidí nejraději zapomnělo... Ivo Karel Feierabend; Emeritní profesor, San Diego State University Kalifornie Pro nás, kteří jsme prožili většinu života v totalitě KSČ, je tato kniha anatomií nesvobody a duše znásilněné nemocnou ideologií moci, ideologií zamaskovanou hesly o pracujícím člověku a jeho světlém zítřku v komunismu, v němž bude mít každý vše, co potřebuje ke svému životu... MUDr. Jiří Jedlička; nositel titulu Rytíř českého lékařského stavu, bývalý předseda Čestné rady České lékařské komory, potomek rodu, který založil pražský Jedličkův ústav. (váz., 720 str., 19x25cm)


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.