Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana

Knihy

Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana

Hodnocení: 1x
  • 4

Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana – (se zřetelem na Moravu a Slezsko) - František Čapka, Lubomír Slezák. Monografie si klade za cíl vytvořit ucelený a přehledný obraz vývoje cukrovarnictví od jeho počátků do konce první republiky (1938), přičemž se specializuje na oblast Moravy a Slezska. Práce je ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana koupíte i tady

Specifikace Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 200 Kč

Monografie si klade za cíl vytvořit ucelený a přehledný obraz vývoje cukrovarnictví od jeho počátků do konce první republiky (1938), přičemž se specializuje na oblast Moravy a Slezska. Práce je rozdělena do dvou základních kapitol. První se zabývá obdobím od konce 20. let 19. století do konce první světové války (1918). Byla to léta hledání, pokusů, prvních úspěchů, ale i mnoha ekonomických a technologických propadů. První provozy byly vesměs malé a měly manufakturní charakter, byly zakládány příslušníky » ... a dál?

Produkt Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana

Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana - parametry

Název produktu: Lubomír Slezák, František Čapka: Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 200 Kč
Maximální cena: 258 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana – (se zřetelem na Moravu a Slezsko) - František Čapka, Lubomír Slezák. Monografie si klade za cíl vytvořit ucelený a přehledný obraz vývoje cukrovarnictví od jeho počátků do konce první republiky (1938), přičemž se specializuje na oblast Moravy a Slezska. Práce je rozdělena do dvou základních kapitol. První se zabývá obdobím od konce 20. let 19. století do konce první světové války (1918). Byla to léta hledání, pokusů, prvních úspěchů, ale i mnoha ekonomických a technologických propadů. První provozy byly vesměs malé a měly manufakturní charakter, byly zakládány příslušníky šlechtických velkostatků. Postupně mezi ně pronikali zástupci měšťanských a obchodních či finančních vrstev. Od konce 60. let vznikaly i rolnické cukrovary. Postupně se stávalo cukrovarnictví v českých zemích i významným vývozním artiklem. Začalo propojování cukrovarnictví na finanční kruhy v monarchii. Na stranu pěstitelů cukrové řepy se stále více stavěla agrární strana. Vrchol cukrovarnictví přišel v letech první republiky, což sleduje druhá kapitola. V těchto letech cukrovary na Moravě a ve Slezsku reprezentují zejména dvě seskupení - na střední a severní Moravě to bylo sdružení kolem Jana Vacy, na jižní Moravě pak cukrovarnický koncern Viktora Stoupala, který představoval příklad pronikání agrárního kapitálu do cukrovarnictví na Moravě. České a moravskoslezské cukrovarnictví prošlo mezi dvěma světovými válkami obdobím velkého rozkvětu, třebaže konjunktura netrvala dlouho. Vydáno ve spolupráci s Masarykovou univerzitou. Cukrovarnictví do roku 1938 a agrární strana – (se zřetelem na Moravu a Slezsko) - František Čapka, Lubomír Slezák od nakladatelství CERM v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.