Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Logoterapie

Učebnice/Odborná literatura

Logoterapie

Hodnocení: 1x
  • 4

Koncept logoterapie lze přiblížit pomocí metafory: klient přichází za terapeutem a odhaluje mu různé fragmenty svého života, cílem je objevit v těchto jednotlivých kouscích dílky jedinečné mozaiky a pomoci poskládat z nich obraz, na který lze dále navazovat. Člověk zažívá, že je jedinečnou bytostí, že je dobré být na ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83819

Jaké má kniha
Logoterapie
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Logoterapie

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 288 Kč

Publikace: Logoterapie - Existenciální analýza jako hledání cest - Martina Kosová; kol.. Koncept logoterapie lze přiblížit pomocí metafory: klient přichází za terapeutem a odhaluje mu různé fragmenty svého života, cílem je objevit v těchto jednotlivých kouscích dílky jedinečné mozaiky a pomoci poskládat z nich obraz, na který lze dále navazovat. Člověk zažívá, že je jedinečnou bytostí, že je dobré být na světě. Rozpoznává hodnoty, které působí na jeho city. Krajinu svého života přijímá i se svou minulostí, » ... a dál?

Produkt Logoterapie

Logoterapie - parametry

Název produktu: Logoterapie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 288 Kč
Maximální cena: 319 Kč
Ušetríte až: 31 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Koncept logoterapie lze přiblížit pomocí metafory: klient přichází za terapeutem a odhaluje mu různé fragmenty svého života, cílem je objevit v těchto jednotlivých kouscích dílky jedinečné mozaiky a pomoci poskládat z nich obraz, na který lze dále navazovat. Člověk zažívá, že je jedinečnou bytostí, že je dobré být na světě. Rozpoznává hodnoty, které působí na jeho city. Krajinu svého života přijímá i se svou minulostí, chybami, prožitým utrpením. Porozumění vlastnímu životu vede k jeho smysluplnému směřování, k rozpoznání a uskutečnění životního poslání. Kniha je zdrojem inspirací nejen pro psychology, lékaře, sociální pracovníky a příslušníky dalších pomáhajících profesí, ale i pro všechny čtenáře se zájmem o existenciální rozměr v životě. „Logoterapie je publikací, která vyplňuje prázdné místo na knižním trhu. Nejde jen o učebnici, ale také o zdroj inspirací, u kterých se lze zastavit, zapřemýšlet a vnést je směrem ven do profesionální práce s klientem, nebo též dovnitř pro proměňování sebe sama.“ Mgr. Alexandra Slobodníková Čmáriková, PhD. „Logoterapia patrí k známym a uznávaným psychoterapeutickým smerom. Napriek tomu nie je známe, že by existovala pôvodne slovenská alebo česká publikácia venovaná logoterapii a existenciálnej analýze v jej teoretickej i praktickej podobe. Jedinečnosť textu je aj v tom, že neprináša len teoretické východiská a vysvetlenie základných pojmov, ale je i prakticky orientovaný a poukazuje na možnosti aplikácie logoterapie v oblasti psychoterapie, supervízie a vzdelávania a výchovy. To dokladajú i kvalitné a dobre zvolené kazuistiky prelínajúce sa celou knihou.“ PhDr. Katarína Loneková, PhD.   Z obsahu Předmluva I TEORETICKÁ ČÁST Logoterapie a existenciální analýza (Martina Kosová) Filozofie konečnosti (Petr Sojka) Zrození individuality  Friedrich Nietzsche: Zborcení kulis  Soren Kierkegaard: Niterná pravda Edmund Husserl: Fenomenologické intermezzo Analýza existence a autentický život Absurdno a smysl života Jean-Paul Sartre: Absolutní svoboda Albert Camus: Mlčící svět Tajemství smyslu Filozofie konečnosti a smysl života  V. E. Frankl – tvůrce logoterapie (Vladimír Smékal) To jedinečné v životě – smysl okamžiku i života (Martina Kosová) Hodnoty v životě (Martina Kosová) Kompas svědomí a mapa odpovědnosti (Martina Kosová) Sebedistance a sebetranscendence (Martina Kosová) Techniky logoterapie (Martina Kosová) Paradoxní intence  Dereflexe Změna postoje Techniky změny postoje Hodnota a cena Použití rituálů  Smíření se s původem  Změna atmosféry Životní příběh z pohledu logoterapie a existenciální analýzy Dětství Pubescence  Adolescence Mladá dospělost Když se přikutálí další nula – mezi třicítkou a čtyřicítkou Střední věk – období pevných kotev i neklidu Padesátka – mezník života  Stáří – úkol dobrého konce Epilog O vázanosti na místo a touze člověka po domově (Eva Naništová) Domov v dimenzionální perspektivě  Existenciální funkce bydlení  Kvalita obrazů domova  Hodnota domova II UTRPENÍ, VINA A SMRT – SOUČÁST KAŽDÉHO Ž


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.