Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua

Próza - beletrie

Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua

Hodnocení: 1x
  • 4

Román o posledních dnech Jeana Jacquesa Rousseaua a o osudu jeho díla v bouřlivé době po jeho smrti. Hned v úvodu na nás dýchne poklidné ovzduší umělého ráje ermenonvillského, kde dožívá zatrpklý Rousseau, klamaný vlastní ženou a obdivovaný mladým Fernandem, hrabětem Brégym, aby nás vzápětí zasáhla vichřice událostí ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua koupíte i tady

Specifikace Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 79 Kč

Román o posledních dnech Jeana Jacquesa Rousseaua a o osudu jeho díla v bouřlivé době po jeho smrti. Hned v úvodu na nás dýchne poklidné ovzduší umělého ráje ermenonvillského, kde dožívá zatrpklý Rousseau, klamaný vlastní ženou a obdivovaný mladým Fernandem, hrabětem Brégym, aby nás vzápětí zasáhla vichřice událostí francouzské buržoazní revoluce, v nichž je učení blázna z Ermenonvillu podrobováno zkoušce ohněm. ... a dál?

Produkt Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua

Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua - parametry

Název produktu: Lion Feuchtwanger: Bláznova moudrost aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 79 Kč
Maximální cena: 266 Kč
Ušetríte až: 187 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Román o posledních dnech Jeana Jacquesa Rousseaua a o osudu jeho díla v bouřlivé době po jeho smrti. Hned v úvodu na nás dýchne poklidné ovzduší umělého ráje ermenonvillského, kde dožívá zatrpklý Rousseau, klamaný vlastní ženou a obdivovaný mladým Fernandem, hrabětem Brégym, aby nás vzápětí zasáhla vichřice událostí francouzské revoluce, v nichž je učení „blázna“ z Ermenonvillu podrobováno zkoušce ohněm. Defiluje před námi celá plejáda postav, z nichž každá má jiný názor na výklad Rousseauova učení, jiný postoj k revoluci. Mezi nimi bloudí Fernand, plný obdivu k Jacquesovým myšlenkám a záhy nato zviklán ve své víře jeho soukromým životem. A je to nakonec muž z lidu, který svou důvěrou a přátelstvím pomůže bývalému hraběti zbavit se přítěží minulosti a otevře mu cestu k pochopení revoluce. Fernand poznává, že pravý smysl Mistrova díla se projevuje v duchu revoluce, v úsilí lidových mas o svržení bezpráví a v jejich boji za šťastnější život. Vnitřně vyrovnaný odchází Fernand na frontu, aby věc lidu hájil jako svou vlastní, proti silám evropské reakce, které se spojily ve snaze udusit jiskru naděje, jež po staletích temna svitla vykořisťovanému a zbídačelému lidu Francie. Publikace: Bláznova moudrost - aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua - Lion Feuchtwanger. Kniha zachycuje konec života francouzského myslitele J. J.

Rousseaua a osud jeho díla v bouřlivém období francouzské buržoazní

revoluce. Publikace: Bláznova moudrost - aneb Smrt a slavné zmrtvýchvstání Jeana Jacquesa Rousseaua - Lion Feuchtwanger.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.