Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

Knihy

LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře ústavního soudu ČR - Šišková;Matochová. Poměr práva, jež vytvářejí supranacionální entity, a národního práva členských států patří ke klíčovým tématům jak samotného evropského práva, tak i ústavního práva členských států. Důkladná analýza těchto ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79199
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 439 Kč

Úplné znění relevantních nálezů Ústavního soudu ČR s úvodním komentářem. Poměr práva, jež vytvářejí supranacionální entity, a národního práva členských států patří ke klíčovým tématům jak samotného evropského práva, tak i ústavního práva členských států. Důkladná analýza těchto právních systémů a jejich vztahů se nachází právě v judikatuře soudních orgánů, jak na straně EU (Soudní dvůr Evropské unie, dříve Evropský soudní dvůr), tak i členských států (převážně ústavních a nejvyšších soudů), jež se zásadním » ... a dál?

Produkt LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu

LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu - parametry

Název produktu: LINDE Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře Ústavního soudu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 439 Kč
Maximální cena: 439 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře ústavního soudu ČR - Šišková;Matochová. Poměr práva, jež vytvářejí supranacionální entity, a národního práva členských států patří ke klíčovým tématům jak samotného evropského práva, tak i ústavního práva členských států. Důkladná analýza těchto právních systémů a jejich vztahů se nachází právě v judikatuře soudních orgánů, jak na straně EU (Soudní dvůr Evropské unie, dříve Evropský soudní dvůr), tak i členských států (převážně ústavních a nejvyšších soudů), jež se zásadním způsobem vyjadřují k těmto otázkám. Postoj českého orgánu kontroly ústavnosti, tedy český přístup k tomuto problému přináší tento sborník, jenž tvoří výběr z judikatury Ústavního soudu ČR právě co se týče poměru evropského a českého práva. Záměrem bylo představit ucelený soubor relevantních nálezů Ústavního soudu ČR v jejich původní a nezkrácené podobě, včetně úvodního komentáře, obsahujícího výklad k uvedené problematice z pozic jak evropského, tak i národního (českého) práva. To umožní bezprostředně a všestranně se seznámit s argumentací Ústavního soudu ČR a rovněž to usnadní samostatnou komparaci komunitárního přístupu s přístupem českým. Materiál zahrnuje všechny tzv. „evropské nálezy“ Ústavního soudu ČR, včetně obou Lisabonských rozhodnutí a nálezu o evropském zatýkacím rozkazu. I přesto, že je text primárně určen pro pedagogické účely, tedy pro studenty právnických a jiných fakult, může být doporučen rovněž soudcům, státním zástupcům, advokátům a představitelům jiných právnických profesí. Publikace: Evropské a české právo, jejich vzájemný poměr v judikatuře ústavního soudu ČR - Šišková;Matochová. Přičemž důkladná analýza těchto právních systémů a jejich vztahů se nachází právě v judikatuře soudních orgánů, jak na straně EU (Evropský soudní dvůr), tak i členských států (převážně ústavních soudů), jež odstraňují mezery v právu a zásadním způsobem se vyjadřují k těmto otázkám. Uvedená publikace si klade za cíl přiblížit relevantní judikáty a raciones decidendi soudů co se týče poměru evropského práva ve vztahu bezprostředně k právu českému. Autoři považují za vhodné zahájit uvedený monotématický blok přiblížením relevantních nálezů Ústavního soudu ČR, zejména s ohledem na zájem o tuto problematiku ze strany odborné i široké veřejnosti v souvislosti s vnitrostátním schvalováním Lisabonské smlouvy. Kromě dvou „lisabonských“ nálezů bude obsahovat první díl také další tzv. „evropské judikáty“ ústavního soudu (např. cukerné kvóty, eurozatykač atd.). Uvedené závěry českého orgánu kontroly ústavnosti tvoří povinnou část výuky pro studenty právnických fakult v oboru evropského a také ústavního práva. Určeno studentům a učitelům právnických fakult a politologie, poslancům a senátorům Parlamentu ČR, zaměstnancům resortu ministerstva zahraničí, široké odborné a laické veřejnosti. Evropské a české právo, jej.. - Edice: Judikatura - LINDE - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 448 str. - ISBN: 9 Autor


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.