Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Linda Lafferty: Krvavá hraběnka

Próza - beletrie

Linda Lafferty: Krvavá hraběnka

Hodnocení: 1x
  • 4

Mocná kletba se táhne napříč staletími až do dnešních dnů… Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při bizarních nočních rituálech mučila a vraždila mladé ženy, které si vybírala za služky. Tato ďábelská a démonická ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Krvavá hraběnka
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Linda Lafferty: Krvavá hraběnka koupíte i tady

Čerstvá hodnocení Linda Lafferty: Krvavá hraběnka

  • 5

Květa89, 25. listopadu 2015

TO Lablynt: ta knížka o historii moc není, spíš jen pár věcí a vypadá to, že se ani v krvi nekoupala - pokud Vás ale láká historie o Čachtické paní dle dohledaných podkladů, doporučuji knihy od Pana Štiavnického (celkem 7)


Specifikace Linda Lafferty: Krvavá hraběnka

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 227 Kč

Poutavý pohled na jeden z rozhodujících úseků evropských dějin, vládu uherského krále Matyáše II. čelícího osmanské hrozbě z východu, očima americké autorky. ... a dál?

Produkt Linda Lafferty: Krvavá hraběnka

Linda Lafferty: Krvavá hraběnka - parametry

Název produktu: Linda Lafferty: Krvavá hraběnka
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 227 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 121 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mocná kletba se táhne napříč staletími až do dnešních dnů…

Na počátku sedmnáctého století vládla na čachtickém hradě ve slovenském vnitrozemí Alžběta Báthoryová, neblaze proslulá „krvavá hraběnka“. Při bizarních nočních rituálech mučila a vraždila mladé ženy, které si vybírala za služky. Tato ďábelská a démonická žena, postrach královských Uher, se koupala v jejich krvi, aby si zachovala mládí.O čtyři sta let později se ozvěny hraběnčiny pověstné krutosti začnou objevovat v coloradském městečku Aspen. Betsy Pathová, psycholožka s neobyčejně pronikavou intuicí, má mezi pacienty nekomunikativní mladou dívku Daisy Hartovou, u níž jednoho dne nastane průlom v léčbě. Společnými silami se snaží čelit minulosti, která je pronásleduje na každém kroku, a pochopit její dopad na současnost. Betsy a její problematická, leč vnímavá pacientka se nakonec dopátrají pravdy: kletba rodu Báthoryů žije dál a je stále tak mocná, že může i v dnešní době napáchat velké zlo.Příběh plný palácových intrik a citlivě vykreslených postav, skvěle okořeněný dobovými detaily, osciluje mezi naším známým, moderním světem a východní Evropou sedmnáctého století, jež před čtenářovýma očima nečekaně ožívá ve všech barvách.

Vzrušující četba pro ty, kteří se zajímají o čachtickou paní Alžbětu Báthoryovou.

Poutavý pohled na jeden z rozhodujících úseků evropských dějin, vládu uherského krále Matyáše II. čelícího osmanské hrozbě z východu, očima americké autorky.

Dcera amerického námořního důstojníka Linda Laffertyová navštěvovala v mládí celkem čtrnáct různých škol. Nakonec absolvovala Coloradskou státní univerzitu s diplomem magistry pedagogiky a titulem PhD. Díky kočovnému dětství celý život ráda cestuje, a tak není divu, že studovala i v Anglii, Francii, Mexiku a Španělsku. Už v deseti letech ji strýc zasvětil do póla, které hraje dodnes. Na Lancasterské univerzitě soutěžila v jezdeckém týmu v parkurovém skákání, terénním ježdění a drezuře. Žije v Coloradu, kde působí jako učitelka na škole pro válečné veterány a věnuje se výcviku koní.Literárně debutovala v roce 2012 historickým románem Lazebníkova dcera (The Bloodletter´s Daughter; česky Nakladatelství JOTA, 2013).

„Krvavá hraběnka je skutečně pozoruhodný historický román, který mne pohltil od první stránky po poslední.“Historical Novels Review


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.