Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky

Knihy naučná literatura

Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Majáky možná vynalezli ti, kteří na břehu zoufale očekávali návrat lodí ztracených v mořských dálavách. První majáky byly prosté signální ohně umístěné na nebezpečných místech, jež lodím ukazovaly cestu. S rozvojem měst a přístavů kráčelo ruku v ruce i vylepšování majáků, které si vyžádala zvýšená lodní doprava. Tak ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85607

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 474 Kč

Majáky možno vynašli tí, ktorí na brehu zúfalo čakali návrat lodí stratených v morských diaľkach. Prvé majáky boli jednoduché signálne ohne umiestnené na nebezpečných miestach, ktoré lodiam ukazovali cestu. S rozvojom miest a prístavov ruka v ruke kráčalo aj vylepšovanie majákov, ktoré si vyžiadala zvýšená lodná doprava. Tak vznikali ohromné veže, akými bol napríklad maják na ostrove Faru pri vjazde do alexandrijského prístavu alebo obrovská socha boha slnka Hélia rozkročená nad vjazdom do prístavu na ostrove » ... a dál?

Produkt Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky

Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky - parametry

Název produktu: Lilla Annamaria Mariottiová: Majáky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 474 Kč
Maximální cena: 474 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Majáky možná vynalezli ti, kteří na břehu zoufale očekávali návrat lodí ztracených v mořských dálavách. První majáky byly prosté signální ohně umístěné na nebezpečných místech, jež lodím ukazovaly cestu. S rozvojem měst a přístavů kráčelo ruku v ruce i vylepšování majáků, které si vyžádala zvýšená lodní doprava. Tak vznikaly ohromné věže, jako byl maják na ostrově Faru při vjezdu do alexandrijského přístavu, nebo obrovská socha boha slunce Hélia rozkročená nad vjezdem do přístavu na ostrově Rhodu, jeden ze Sedmi divů světa. V 19. století - století majáků - byla postavena většina evropských i zámořských signálních věží. Díky vynálezu francouzského inženýra Augustina Jeana Fresnela bylo jejich světlo viditelné do velké vzdálenosti. Fresnelova čočka má totiž řadu prstenců, jež soustřeďují světlo lampy do středu, čímž dochází k jeho značnému zesílení bez ohledu na to, zda je lampa vybavena olejovým či acetylénovým hořákem nebo moderní halogenovou žárovkou. V této knize najdete nejkrásnější majáky světa. Staré historické stavby, hrdiny mnoha pověstí, literárních děl a filmů i majáky našich snů. Štíhlé věže ztracené uprostřed vln, kam se lze dostat jen na lodi, navštěvované pouze mořskými racky a hlídané vysloužilým námořníkem, který dostává poštu jen jednou týdně. U každého majáku je uvedena jeho charakteristika, jež zahrnuje umístění a historii stavby a popis jejího technického zařízení. Nechybí samozřejmě ani řada nádherných fotografií zachycujících tyto neobvyklé pobřežní památníky v celé jejich majestátní kráse, za bouře, v mlze či v noci.       Majáky možno vynašli tí, ktorí na brehu zúfalo čakali návrat lodí stratených v morských diaľkach. Prvé majáky boli jednoduché signálne ohne umiestnené na nebezpečných miestach, ktoré lodiam ukazovali cestu. S rozvojom miest a prístavov ruka v ruke kráčalo aj vylepšovanie majákov, ktoré si vyžiadala zvýšená lodná doprava. Tak vznikali ohromné veže, akými bol napríklad maják na ostrove Faru pri vjazde do alexandrijského prístavu alebo obrovská socha boha slnka Hélia rozkročená nad vjazdom do prístavu na ostrove Rhodos - jeden zo siedmich divov sveta. Táto obrazová kniha o majákoch predstavuje staré historické stavby, legendárne majáky z povestí, literárnych diel či filmov. Pri každom z nich je uvedená jeho charakteristika, umiestnenie, história a používané technické zariadenie. Nádherné veľkoplošné fotografie zachytávajú tieto majestátne stavby v celej ich kráse, či už v búrkach, v hmle alebo v noci.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.