Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Liliana Lazar: Země prokletých

Próza - beletrie

Liliana Lazar: Země prokletých

Hodnocení: 1x
  • 4

Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78952

Jaké má kniha
Země prokletých
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Liliana Lazar: Země prokletých

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 84 Kč

Okouzlující vyprávění, v němž se snoubí pohádkové legendy se svědectvím o krutých časech komunismu. Živí se tu potkávají s mrtvými, vrazi se svými oběťmi a dobro se zlem. Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v » ... a dál?

Produkt Liliana Lazar: Země prokletých

Liliana Lazar: Země prokletých - parametry

Název produktu: Liliana Lazar: Země prokletých
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 84 Kč
Maximální cena: 84 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Děj se otevírá legendou o Lví jámě, v jejíž hlubině zůstaly od 18. století kosti tureckých dobyvatelů. Ty se podle legendy vynořují na povrch, což ale nebrání mladým zamilovaným párům, aby toto místo vyhledávaly ke zvýšení sexuálního zážitku. Vesnice Slobozia, obehnaná temnými a hlubokými lesy, je ovšem sama ponořena do úzkostných pověstí, v lesech se totiž mají potulovat přízraky moroi. Prokleté místo, zmítané předsudky a dávnými démony, se ale stává prostorem nových dramat a násilností, které ovšem nesouvisí pouze s dávnými pověstmi a pohádkami. Na stránkách tohoto magického románu potkává čtenář otcovraha, jenž se promění ve světce; režimem pronásledovaného kněze, utíkajícího před perzekucí do hlubin lesa a své víry. Země prokletých (Terre des affranchis, Ga?a 2009) je na pomezí toho nejlepšího od Brama Stopera a Barbeyho d´Aurevillyho. Prvotina mladé rumunské autorky, psaná francouzsky, vyvolala po svém vydání velký zájem a byla oceněna Télérama-France Culture 2009. Slavný francouzský spisovatel a nositel Nobelovy ceny za literaturu J. M. G. Le Clézio označil knihu za „jeden z nejoriginálnějších románů posledních let“. O rok později získala Lazarová další ocenění: Prix Premi?re 2010 des auditeurs de la RTBF, Le Prix 2009 des lecteurs de l'Armiti?re, librairie rouennaise, Prix du Premier Roman de l'Université d'Artois, je rovněž laureátkou Prix des cinq continents de la francophonie, držitelkou Prix de l'algue d'or 2010 a Prix Soroptimist de la Romanci?re Francophone. Země prokletých je nevšední fantaskní román na hranici mezi realitou a sněním. Společně ruku v ruce se v něm na stránkách knihy potkávají pohádky a legendy se svědectvím o době komunismu. Jde o netradiční vyprávění, v němž se tváří v tvář setkávají živí lidé s těmi již dávno mrtvými a vrazi potkávají své oběti, zlo kříží cesty dobru a naopak. V okolních lesích se potulují dávní démoni a přízraky z dob minulých, ale ne vše podivné, čeho je Země prokletých svědkem, má své kořeny v povídačkách našich předků, právě naopak, některé násilné činy, které se odehrají okolo vesničky Slobozia, jsou pro obyvatele až nepříjemně aktuální. Kniha Země prokletých je po celou svou délku protkána odkazy na množství různých bájí a pověsti a tvoří tak vskutku unikátní a nevídanou mozaiku plnou ponurých nálad, které žádného čtenáře nenechají úplně v klidu. Pod povrchem a mezi řádky románu se totiž skrývá mnohem víc, než by se na první pohled mohlo zdát…


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.