Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl

Knihy

Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl

Hodnocení: 1x
  • 4

Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky I. díl – l - Věra Thořová, Jiří Traxler, Zdeněk Vejvoda. První svazek komentované kritické edice Lidových písní zahrnuje písně milostné, taneční, žertovné, vojenské a zpívaná vytrubování. Připojená studie obsahuje kapitoly věnované různým městským písňovým fenoménům a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.83757

Jaké má kniha
Lidové písně z Prahy ve..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 276 Kč

Publikace: Lidové písně z Prahy - Ve sbírce Františka Homolky I.díl - Věra Thořová;Jiří Traxler;Zdeněk Vejvoda. První svazek komentované kritické edice Lidových písní zahrnuje písně milostné, taneční, žertovné, vojenské a zpívaná vytrubování. Připojená studie obsahuje kapitoly věnované různým městským písňovým fenoménům a životu a sběratelskému odkazu Františka Homolky. Písňová sbírka libeňského učitele Františka Homolky (1885–1933) představuje základní pramen z oboru městského folkloru v českých zemích. Obsahuje » ... a dál?

Produkt Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl

Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl - parametry

Název produktu: Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky, I. díl
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 276 Kč
Maximální cena: 348 Kč
Ušetríte až: 72 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky I. díl – l - Věra Thořová, Jiří Traxler, Zdeněk Vejvoda. První svazek komentované kritické edice Lidových písní zahrnuje písně milostné, taneční, žertovné, vojenské a zpívaná vytrubování. Připojená studie obsahuje kapitoly věnované různým městským písňovým fenoménům a životu a sběratelskému odkazu Františka Homolky. Písňová sbírka libeňského učitele Františka Homolky (1885–1933) představuje základní pramen z oboru městského folkloru v českých zemích. Obsahuje přes tři a půl tisíce záznamů písní a říkadel z různých regionů a lokalit Čech z první třetiny 20. století, je tedy svým rozsahem a časovým rozpětím sběru srovnatelná se sbírkou Erbenovou. V letech 1904–1929 Homolka sběratelsky pokryl také oblast do té doby zcela opomíjenou – Prahu a její periferie – a zaznamenal zde tradiční repertoár ve stadiu kontaminace pololidovými a městskými folklorními prvky. V tomto období počátku 20. století byl završen proces zlidovování společenské a kramářské písně a do lidové zpěvnosti stále výrazněji zasahoval vliv dechové hudby a lidovky. Lidové písně z Prahy ve sbírce Františka Homolky I. díl – l - Věra Thořová, Jiří Traxler, Zdeněk Vejvoda od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz První svazek kritické edice sběratelského díla Františka Homolky (1885–1933) přináší 490 lidových písní z pražské periferie, zejména z Libně. Jsou abecedně uspořádány podle textových incipitů v rámci tematických skupin členěných podle obsahu písňových textů: 1) milostné písně; 2) taneční a žertovné písně; 3) vojenské písně; 4) zpívaná vytrubování. Připojen je veškerý obvyklý etnomuzikologický aparát: vydavatelská zpráva, soupis pramenů užitých ke komparaci, soupis zkratek, rejstříky textových incipitů, interpretů, lokalit zápisu, podrobné poznámky a vysvětlivky k písním, literatura, soupis obrazové dokumentace a melodický rejstřík nápěvných kódů. Úvodní část zahrnuje odbornou studii členěnou do kapitol věnovaných obecně městskému folkloru a jeho žánrovým a historickým celkům (Zpěvnost urbanizované společnosti, Písňový repertoár univerzitního okruhu, Píseň jako zboží, Česká společenská píseň 19. století), historii sběratelství českého hudebního folkloru (Sběratelská akce Lidová píseň v Rakousku) či osobnosti autora rukopisných záznamů písní pražské periferie z počátku 20. století (Sběratel František Homolka).


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.