Hacky

Velikonoční triky, které se stanou rodinnou tradicí

mm
Autor Lucie

Jsou tu svátky, které pro kluky znamenají výslužku a pro holky jelita na stehnech. Během Velikonoc se vaše fantazie může utrhnout ze řetězu. Veselá a barevná výzdoba se tak nějak předpokládá. A všude jsou vejce. Tady máte pár nápadů, jak být letos originálnější a chytřejší než loni….

1. Proč by měly být kraslice barevné jen zvenku? Vajíčka uvařená na tvrdo ponořte do různých potravinářských barev, pak naplňte čím je libo a nainstalujete na velikonoční tabuli.

barevná vajíčka

2. Nechcete mít ruce jako obraz od Van Gogha? K namáčení vajec do barvy použijte kuchyňskou metlu.

metla

3. I letos vás asi čeká hodně loupání. Zkuste tyhle tři triky, které svléknou vejce Levou zadní.

  • Až budete vajíčka vařit, přidejte do vody jedlou sodu. Pomáhá oddělit bílek od skořápky.
  • Pořádně vejce zchlaďte. Když je schováte před vařením na chvilku do mrazáku, uvidíte, že loupání půjde samo.
  • No a nebo zkuste tohle kouzlo:

PS: Aby vám na tvrdo uvařené žloutky nezezelenaly, namočte vejce ihned po uvaření do ledové vody.

4. Kdo říká, že vejce musí být od slepic? Vyrobte si vlastní. Stačí vám k tomu pár malých balónků, lepidlo a bavlna. Nafoukněte balónky a omotejte je křížem krážem bavlnkou namočenou do lepidla. Jakmile lepidlo ztuhne, balónek práskněte, jeho zbytky odstraňte a voila!

vejce z provázků

5. Chcete si vzít Velikonoce i do práce? Udělejte si tuhle zdravou svačinu. Nebo podobné velikonoční kombo schovejte do tašky někomu z rodiny. Zaručeně ho to pobaví.

velikonoční oběd

6. Kraslice, které vypadají jako lego. Je třeba něco dodávat? Malí koledníci vám utrhají ruce. Stačí když na vejce před obarvením nalepíte kulaté mentolové bonbony a je to.

lego vejce

7. Výzdoba na dveře jak od Mary Poppins? Stačí jeden deštník, pár růžových tulipánů, narcisy, nějaká ta vajíčka, skořápky a další dekorace podle vaší fantazie. Tadá!

deštník

Chcete víc inspirace? Nápady na originální barvení vajíček najdete tady.

Velikonoční triky, které se stanou rodinnou tradicí

O autorovi

mm

Lucie

Lucie má na starosti slova a texty. Současnosti by se nerada vzdávala, kdyby jí odtud ale přece jen vykopli, přestěhovala by se do 60., nebo 70. let. V Americe, přirozeně. Její nejoblíbenější kreslená postava je Magika Von Čáry z Kačeřích příběhů. I Kačer Donald je v pohodě. To se ovšem nedá říct o Donaldu Trumpovi. Na prvním rande se většinou snaží být vtipná, čímž je trapná a zvedá tak protějšku sebevědomí. Občas je trochu nezodpovědná, vztahovačná a dokáže být arogantní. Většinou omylem. Film podle jejího života by byla klasická britská komedie. V hlavní roli s Helenou Bonhem Carter.

Co vy na to?