Hacky

Jak sundat dálniční známku? 5 hacků přímo od řidičů

mm
Autor Lucie

Blíží se konec ledna a to pro řidiče znamená výměnu dálniční známky. Nechcete přijít o všechny nehty, poškrábat přední sklo nožíkem, nebo navonět interiér benzínem? Přečtěte si triky, které vymysleli řidiči, aby si usnadnili práci.

  • Zahřívejte. Tenhle trik patří sice k těm tradičnějším, raději ho sem ale dáme, kdyby ho náhodou ještě někdo neznal. Aby šla známka snadněji dolů, nahřejte ji fénem. Ale opatrně, na nejnižší stupeň, jinak vám z teplotního šoku může prasknout sklo. Nebo můžete na přední sklo pustit topení, po chvíli by měl být nepřítel oslaben. Na samotné odstranění známky použijte žiletku nebo škrabátko na sklo-keramickou desku.
  • Zajděte si do spíže pro olivový olej, kápněte jej přímo na povrch samolepky a vetřete kolem jejích okrajů. Pokud to hned nezabere, propíchněte ji opatrně špendlíkem na několika místech, aby se olej dostal snadněji skrz. Nebude trvat dlouho a samolepka přestane být tvrdohlavá.
  • Než známku nalepíte na sklo, přilepte jí na svou dlaň, nebo na kalhoty. Tím lepidlo podstatně zeslábne, na sklo se nepřilepí tak intenzivně a známka se příště vzdá skoro bez boje.
  • “Dálniční známku vždycky lepím nejdřív na průhlednou samolepku, tu ostřihnu podle známky a teprve potom nalepím na sklo.” přišel se svou trochou do mlýna i náš kolega Luboš.
  • Nebo známku před nalepením namažte jelením lojem. Půjde pak dolů, jako…po loji. Během 2-5 vteřin je fuč.

No a pokud vám přece jen po známce na skle něco zbylo, vyzkoušejte líh, nebo (nevadí-li vám již zmíněný zápach) – benzín. A ne jen tak ledajaký, ale použitý, technický benzín.

Jak sundat dálniční známku? 5 hacků přímo od řidičů

O autorovi

mm

Lucie

Lucie má na starosti slova a texty. Současnosti by se nerada vzdávala, kdyby jí odtud ale přece jen vykopli, přestěhovala by se do 60., nebo 70. let. V Americe, přirozeně. Její nejoblíbenější kreslená postava je Magika Von Čáry z Kačeřích příběhů. I Kačer Donald je v pohodě. To se ovšem nedá říct o Donaldu Trumpovi. Na prvním rande se většinou snaží být vtipná, čímž je trapná a zvedá tak protějšku sebevědomí. Občas je trochu nezodpovědná, vztahovačná a dokáže být arogantní. Většinou omylem. Film podle jejího života by byla klasická britská komedie. V hlavní roli s Helenou Bonhem Carter.

Co vy na to?