Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Lenka Bobková: Jan Lucemburský

Učebnice/Odborná literatura

Lenka Bobková: Jan Lucemburský

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace: Výročí sedmi set let od nastoupení L ucemburků na český trůn se nedávno stalo příležitostí k mnoha připomínkám této druhé vládnoucí dynastie našich dějin. D alším příspěvkem je nový životopis prvního L ucemburka na českém trůně. K rál Jan L ucemburský se v českých dějinách netěší zvláštní přízni. S tále se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.86451

Jaké má kniha
Jan Lucemburský
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lenka Bobková: Jan Lucemburský koupíte i tady

Specifikace Lenka Bobková: Jan Lucemburský

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 278 Kč

Výročí sedmi set let od nastoupení L ucemburků na český trůn se nedávno stalo příležitostí k mnoha připomínkám této druhé vládnoucí dynastie našich dějin. D alším příspěvkem je nový životopis prvního L ucemburka na českém trůně. K rál Jan L ucemburský se v českých dějinách netěší zvláštní přízni. S tále se traduje přesvědčení, že se k Českému království choval jako cizinec, že nebyl dobrým manželem ani milujícím otcem. L enka B obková, profesorka českých dějin na Karlově univerzitě v Praze, se pokouší o vyvážené » ... a dál?

Produkt Lenka Bobková: Jan Lucemburský

Lenka Bobková: Jan Lucemburský - parametry

Název produktu: Lenka Bobková: Jan Lucemburský
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 331 Kč
Ušetríte až: 53 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace: Výročí sedmi set let od nastoupení L ucemburků na český trůn se nedávno stalo příležitostí k mnoha připomínkám této druhé vládnoucí dynastie našich dějin. D alším příspěvkem je nový životopis prvního L ucemburka na českém trůně. K rál Jan L ucemburský se v českých dějinách netěší zvláštní přízni. S tále se traduje přesvědčení, že se k Českému království choval jako cizinec, že nebyl dobrým manželem ani milujícím otcem. L enka B obková, profesorka českých dějin na Karlově univerzitě v Praze, se pokouší o vyvážené hodnocení osoby a vlády Jana L ucemburského, světlých i stinných stránek tohoto významného českého panovníka. Jan přinesl do českého prostředí i politického myšlení několik nových momentů. S oučasné panování nad Č eským královstvím a lucemburským hrabstvím pro něj znamenalo důležitý potenciál, který mu dovolil rozvinout jak politickou aktivitu v říši směřující k získání římského trůnu pro L ucemburky, tak zároveň udržovat intenzivní vazby k francouzské královské rodině a

pařížskému dvoru. Janova západní kulturní orientace postupně pronikala i do české společnosti a významně ji ovlivnila. P odstatné zvětšení území Č eského království (o Chebsko, H orní L užici a Slezsko) představovalo Janův trvalý odkaz do budoucnosti, s nímž se naše dějepisectví dosud zcela nevyrovnalo. Stranou nezůstane ani Janův osobní život, jeho dvůr a kulturní zájmy. kniha, Jan Lucemburský, Otec slavného syna, Velké postavy českých dějin, Lenka Bobková, Jan Lucemburský otec Karla IV ., přezdívaný „král cizinec“ či „král diplomat“, Vyšehrad Český král Jan, první z Lucemburků na českém trůně a manžel Elišky Přemyslovny, je stále postavou přijímanou nejednoznačně -... Autor : Lenka Bobková, Druh sortimentu : Kniha, Jan Lucemburský, Jazyk : Čeština, Počet stran : 336


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.