Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Léky na dutiny ústní a trávení » Srovnání cen LAXYGAL kapky 25 ml

Léky na dutiny ústní a trávení

LAXYGAL kapky 25 ml

Hodnocení: 3x
  • 4

Je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy (např. při změně pobytu) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. Charakteristika Léčivá látka tohoto projímadla působí přímo na střevní stěnu. LaxygalR je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy (např. při změně pobytu) a při druhotné zácpě ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.29667
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? LAXYGAL kapky 25 ml koupíte i tady

Specifikace LAXYGAL kapky 25 ml

Kategorie Léky na dutiny ústní a trávení
Výrobce IVAX PHARMACEUTICALS
Nejnižší cena 77 Kč

Léčivá látka tohoto projímadla – natrii picosulfas působí přímo na střevní stěnu. Laxygal je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy (např. při změně pobytu) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. U nevyléčitelně nemocných a za zvláštních okolností lze na doporučení lékaře připustit dlouhodobé užívání přípravku. ... a dál?

Produkt LAXYGAL kapky 25 ml

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


LAXYGAL kapky 25 ml - parametry

Název produktu: LAXYGAL kapky 25 ml
Výrobce: IVAX PHARMACEUTICALS
Minimální cena: 77 Kč
Maximální cena: 100 Kč
Ušetríte až: 23 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 3 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy (např. při změně pobytu) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. Charakteristika

Léčivá látka tohoto projímadla působí přímo na střevní stěnu. LaxygalR je vhodný pro krátkodobé užití u akutní funkční zácpy (např. při změně pobytu) a při druhotné zácpě provázející jiné choroby. Neupraví-li se stolice do 10 dnů, doporučuje se porada s lékařem. U nevyléčitelně nemocných a za zvláštních okolností lze na doporučení lékaře připustit dlouhodobé chronické užívání přípravku.

U organicky podmíněné zácpy (choroby řitního kanálu, bolestivé hemoroidy) lze přípravek užívat po přechodnou dobu trvání obtíží. Podle pokynů lékaře lze LaxygalR použít i při přípravě na rtg nebo endoskopické vyšetření. Při dlouhotrvající zácpě je lépe se o užití LaxygaluR poradit s lékařem. Dětem starším čtyř let by měl být LaxygalR podáván pouze na doporučení lékaře.

Kontraindikace

LaxygalR nesmí být používán u náhlých příhod břišních (zánět slepého střeva, střevní neprůchodnost, zánět slinivky břišní, uskřinutí kýly, zánět pobřišnice, akutní zánět střeva). Tyto stavy se vyznačují náhlým vznikem prudkých bolestí břicha, nucení na zvracení, zvracení, zástavy odchodu plynů. Při výskytu těchto příznaků neberte žádné léky a ihned vyhledejte lékaře. LaxygalR nesmí být rovněž užíván při těžké dehydrataci organismu (nadměrné ztrátě tekutin) a při přecitlivělosti na pikosulfát, na látky triarylmetanové řady a parabeny. LaxygalR nesmí být podáván dětem mladším čtyř let. Užívání LaxygaluR není vhodné po břišních operacích a v období kojení.

Interakce

Při pravidelném užívání LaxygaluR může současné podávání močopudných léků nebo adrenokortikoidů způsobit poruchy hospodaření organismu s vodu a minerály. Narušení této rovnováhy může zvýšit citlivost na srdeční glykosidy. Souběžné užívání širokospektrých antibiotik snižuje projímavý účinek LaxygaluR. Užíváte-li LaxygalR, oznamte to svému lékaři při předpisu jakéhokoliv léku a bez porady s lékařem neužívejte současně s LaxygalemR jiné volně prodejné léky.

Dávkování

Pokud lékař neurčil jinak, doporučují se tyto dávky Dospělí a děti nad 10 let: 12-24 kapek večer Děti 4-10 let: 6-12 kapek večer

Normálně dochází k účinku LaxygaluR po 6-12 hodinách. Zvyšováním nebo snižováním uvedené dávky lze najít optimální dávku pro každého jednotlivce, aby došlo k žádané konsistenci stolice. LaxygalR lze užít s tekutinou nebo bez ní. Lék je nejvhodnější užít večer před spaním, aby k vyprázdnění došlo ráno.

Upozornění

Užíváte-li jiné léky, poraďte se o vhodnosti současného užívání LaxygaluR s lékařem. V těhotenství používejte LaxygalR pouze na doporučení lékaře. Užívání přípravku v období kojení není vhodné. Dětem by LaxygalR měl být podáván pouze na doporučení lékaře. Bez doporučení lékaře nemá být LaxygalR užíván dlouhodobě (déle než 10 dní). Delší užívání může zácpu zhoršit.

Balení

25 ml Laxygal je přípravek podporující vyprazdňování střevního obsahu s účinnou látkou pikosíran sodný.Je vhodný pro krátk


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.