MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Ostatní z kategorie knihy » Srovnání cen Laurence Rees: Osvětim

Ostatní z kategorie knihy

Laurence Rees: Osvětim

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788024214016

Osvětim se stala historickou knihou roku 2006 (British Book Award)V této přesvědčivé knize, která ve druhém českém vydání vychází k šedesátému pátému výročí osvobození Osvětimi, pojednává Laurence Rees o historii největšího a nejkrutějšího nacistického zařízení. Dozvídáme se, jak se Osvětim vyvinula z koncentračního ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.85948
skladem

Jaké má kniha
Osvětim
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Laurence Rees: Osvětim

Čerstvá hodnocení Laurence Rees: Osvětim

  • 5

Vlasta77, 27. listopadu 2015

Kniha je pro mě jednou z těch, které bych určitě doporučila všem, kteří se chtějí dozvědět více o jednom z největších zločinů v naší historii. Toto téma je zde velmi dobře zpracované a musím uznat,že si knížka zasluhuje pět hvězd.


Specifikace Laurence Rees: Osvětim

Kategorie Ostatní z kategorie knihy
Nejnižší cena 268 Kč

Osvětim - Laurence Rees Kniha významného britského historika Laurence Reese pojednává o nejkrutějším nacistickém zařízení, které bylo jádrem komplexního systému vyhlazování a místem plánované realizace „konečného řešení židovské otázky“. Je to příběh o brutalitě, odvaze, útěku a přežití, působivá výpověď o tom, jak k lidské tragédii takového rozměru vůbec mohlo dojít. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Historie a military | Dějiny/Historie od Universum naleznete ne e-shopu » ... a dál?

Produkt Laurence Rees: Osvětim

Laurence Rees: Osvětim - parametry

Název produktu: Laurence Rees: Osvětim
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 268 Kč
Maximální cena: 268 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Osvětim se stala historickou knihou roku 2006 (British Book Award)V této přesvědčivé knize, která ve druhém českém vydání vychází k šedesátému pátému výročí osvobození Osvětimi, pojednává Laurence Rees o historii největšího a nejkrutějšího nacistického zařízení. Dozvídáme se, jak se Osvětim vyvinula z koncentračního tábora pro polské politické vězně v místo největší masové vraždy v dějinách – částečně to byl tábor smrti, částečně koncentrační tábor, kde bylo zahubeno kolem milionu Židů. Autor zkoumá mentalitu a motivace těch nacistů, kteří činili klíčová rozhodnutí; pachatelé hrůzných zločinů zde poprvé hovoří o svém jednání. Odhaluje fascinující i znepokojivé skutečnosti – od zřízení nevěstince až po korupci, rozšířenou po celém táboře. Tato kniha přibližuje dosud nedostupný dokumentární materiál z ruských archivů, které byly teprve nedávno zpřístupněny, a tím zpochybňuje řadu dříve používaných argumentů. Osvětim byla jádrem komplexního systému vyhlazování, místem plánované realizace „konečného řešení židovské otázky“. Rees klade nepříjemné otázky, například proč tak nepatrný počet zemí okupovaných nacisty chránil své Židy a proč Spojenci udělali tak málo, aby vraždění přímo zabránili, i když o existenci tohoto tábora věděli.Je to příběh o vraždění, brutalitě, odvaze, útěku a přežití, působivá výpověď o tom, jak k lidské tragédii takového rozměru vůbec mohlo dojít.Autor: Rees LaurenceRok vydání: 2016Vazba: PevnáISBN: 978-80-242-5409-8Počet stran: 336Rozměry: 153 x 234


Recenze Laurence Rees: Osvětim

Vlasta77, 27. listopadu 2015Kniha je pro mě jednou z těch, které bych určitě doporučila všem, kteří se chtějí dozvědět více o jednom z největších zločinů v naší historii. Toto téma je zde velmi dobře zpracované a musím uznat,že si knížka zasluhuje pět hvězd.
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Laurence Rees: Osvětim

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.