Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy

Próza - beletrie

Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy

Hodnocení: 1x
  • 4

Malá filosofie nudy - Lars Fr. H. Svendsen. Nuda je „matná tužba bez přesného objektu“ (Schopenhauer), „zvířecká a nedefinovatelná útrapa“ (Dostojevskij), „invaze času do vašeho hodnotového systému“ (Brodskij). Všichni ji nějak prožíváme, málokdo se jí však dokáže slovy přiblížit. Co je vlastně nuda? Dlouhá chvíle, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Malá filosofie nudy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy koupíte i tady

Specifikace Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 216 Kč

Nuda je "krotká touha bez předmětu" (Schopenhauer), "bestiální a nepopsatelná útrapa" (Dostojevskij), "útok času na naši představu o světě" (Brodskij). Málokdo o ní však dokáže říct něco bližšího. Lar ... a dál?

Produkt Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy

Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy - parametry

Název produktu: Lars Fr. H. Svendsen: Malá filosofie nudy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 216 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 73 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Malá filosofie nudy - Lars Fr. H. Svendsen. Nuda je „matná tužba bez přesného objektu“ (Schopenhauer), „zvířecká a nedefinovatelná útrapa“ (Dostojevskij), „invaze času do vašeho hodnotového systému“ (Brodskij). Všichni ji nějak prožíváme, málokdo se jí však dokáže slovy přiblížit. Co je vlastně nuda? Dlouhá chvíle, melancholie, zoufalství? Ztráta smyslu? Způsobuje ji banalita, rutina, nedostatek dojmů nebo naopak jejich přemíra? Je nuda charakteristická jen pro moderního člověka? Je možné ji překonat? A je to vůbec třeba? Lars Svendsen se nad nudou zamýšlí formou eseje. Sleduje, jak se pojem nudy odráží ve filosofii, v beletrii, psychologii, teologii i populární kultuře a různé možnosti pohledu na tento fenomén ukazuje prostřednictvím široké škály osobností, od preromantiků přes Pascala, Nietzscheho a Heideggera až po Becketta nebo Warhola. Nuda je „privilegiem“ moderního člověka. (Lars Fr. H. Svendsen) Nuda je matná tužba bez přesného objektu. (Arthur Schopenhauer) Nuda je zvířecká a nedefinovatelná útrapa. (Fjodor Michajlovič Dostojevskij) Nuda je invaze času do vašeho hodnotového systému. (Josif Brodskij) Nuda je u kořene všeho zla. (Soren Kierkegaard) Nuda nás zbavuje všeho, dokonce i odvahy vzít si život. (Stendhal) Nuda je nepříjemné „bezvětří“ duše, které předchází tvůrčím činům. (Friedrich Nietzsche) Tahle nuda už na svět přinesla více neštěstí než všechny vášně dohromady. Duše se scvrkává jako sušená švestka. (Ludwig Tieck) Nuda je ryzí eroze, jejíž účinky nejsou patrné a která vás pomalu proměňuje v trosku. (Emil Cioran) Generace, která nevydrží nudu, bude generace malých lidí. (Bertrand Russell) Kdo se vědomě opevní proti nudě, opevní se také sám proti sobě. (Friedrich Nietzsche) Tento esej představuje pokus rozvinout myšlenky na téma, co je nuda, kdy se objevila, proč se objevila, proč nás ochromuje, jak nás ochromuje a proč ji nelze překonat silou vůle. (Lars Fr. H. Svendsen) Malá filosofie nudy - Lars Fr. H. Svendsen od nakladatelství v kategorii | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Malá filosofie nudy - Lars Svendsen: Nuda je "krotká touha bez předmětu" (Schopenhauer), "bestiální a nepopsatelná útrapa" (Dostojevskij), "útok času na naši představu o světě" (Brodskij). Málokdo o ní však dokáže říct něco bližšího. Lars Svendsen se nad nudou zamýšlí formou eseje. Ve Filozofii nudy se táže po jejím původu a pravé povaze. Uvažuje, proč ji člověk není schopen přemoci silou vůle. Sleduje, jak se pojem nudy odráží v dějinách filozofie, v beletrii, psychologii, teologii i populární kultuře. Dává nám poznat, jak nudu chápala široká škála osobností, od preromantiků přes Pascala a Nietzscheho až po Becketta a Warhola., Lars Svendsen (1970) je doktor filozofie, působí na Univerzitě v Bergenu. Kromě nejznámější Filozofie nudy vzbudily pozornost i další jeho knihy, například Ondskapens filosofi (Filozofie zla), Menneske, moralen og genene. En kritikk av biologismen (Člověk, morálka a geny. Kritika biologismu) či pojednání Frykt (Strach,


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.